IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

140 Oldal V  « < 137 138 139 140 >  
Reply to this topicStart new topic
Sebastian Vettel, Az ifjú német, Michael Schumacher nyomdokain...
Zava
hozzászólás Apr 19 2015, 02:03
Létrehozva: #2761

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

én ezt javasoltam neki:

de úgyse fogja felhasználni, szóval lehet az enyim lesz. biggrin.gif

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok
Go to the top of the page

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Apr 19 2015, 02:08
Létrehozva: #2762

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(Zoli @ Apr 19 2015, 03:00) *
Elég béna ez az avatar.

Ha már Ferraris kell:

de ez jobban passzolna hozzád tongue.gif

Csak át kell méretezni.

Ja, azért lett csere, mert borzalmasan nem kedvelem a Red Bullt és a színeit sem. Vettel BUX indexe is azonnal javult, amikor eljött tőlük, úgyhogy Zavcsival megbeszéltem, hogy lecserélem egy Ferrarisra az előzőt.

Miért lenne béna? Jó szögből van, látszik a sisak tetején is a rajtszáma (jó ideje az ötös a kedvenc számom, jól beleválasztott a kis szemét biggrin.gif ), és a rohadt ujját sem kell néznem. A második általad javasolt meg még viccnek is rossz biggrin.gif Szegény alapvetően is úgy néz ki, mint valami kobold, de azon a képen aztán tényleg önmaga paródiája.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 19 2015, 02:14
Létrehozva: #2763

fanatikus

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(A Professzor @ Apr 19 2015, 03:08) *
Ja, azért lett csere, mert borzalmasan nem kedvelem a Red Bullt és a színeit sem. Vettel BUX indexe is azonnal javult, amikor eljött tőlük, úgyhogy Zavcsival megbeszéltem, hogy lecserélem egy Ferrarisra az előzőt.

Miért lenne béna? Jó szögből van, látszik a sisak tetején is a rajtszáma (jó ideje az ötös a kedvenc számom, jól beleválasztott a kis szemét biggrin.gif ), és a rohadt ujját sem kell néznem. A második általad javasolt meg még viccnek is rossz biggrin.gif Szegény alapvetően is úgy néz ki, mint valami kobold, de azon a képen aztán tényleg önmaga paródiája.

Szerintem egy kicsit semmit mondó, ráadásul az arányai miatt túl kicsi.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 19 2015, 02:18
Létrehozva: #2764

fanatikus

IDÉZET(Zava @ Apr 19 2015, 03:03) *
én ezt javasoltam neki:

de úgyse fogja felhasználni, szóval lehet az enyim lesz. biggrin.gif

Ha már múltkor a szóviccnél tartottunk, az avatarod a Zavatar. ha-ha-ha tongue.gif

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Apr 20 2015, 12:31
Létrehozva: #2765

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

Sok helyen olvasom, h Vettel ilyen gyengén ment, olyan gyengén ment, még a bűn gyenge kifejezéseket is olvasok és nem Mercedes, Hamilton vagy Alonso fanoktól. Félreértések elkerülése végett nem itt a világon. smile.gif
Ezt őszintén mondom én nem értem. Vettel egy gyengébb autóval próbált harcolni egy erősebbel szemben. Ilyen esetekben valahogy neki kell a nyitott versenyért azokat a plusz századokat is beletennie a közösbe, ami hiányzik. Magyarán csúcsra van járatva, mint sportoló. Az pedig hosszútávon hiba nélkül nem működik. Az, h Rosberg mindannyiszor megelőzte, mikor mögé ért, vagy a menekülés közben kicsit túlcsúszott a rázón, az benne van.

Példának ott van Hamilton, akiről nem lehet azt mondni, h rosszul ment volna, hiszen nyert, de nem volt abba a csúcsteljesítmény tartományba kényszerítve, ahol Vettelnek kellett hajtania. Ez alapján pl azt mondani, h Hamilton sokkal jobb volt a futamon, az nálam kb az értelmezhetetlen kategória. Összehasonlíthatatlan.

Vélemények?

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 20 2015, 12:47
Létrehozva: #2766

fanatikus

IDÉZET(dawyd728 @ Apr 20 2015, 01:31) *
Sok helyen olvasom, h Vettel ilyen gyengén ment, olyan gyengén ment, még a bűn gyenge kifejezéseket is olvasok és nem Mercedes, Hamilton vagy Alonso fanoktól. Félreértések elkerülése végett nem itt a világon. smile.gif
Ezt őszintén mondom én nem értem. Vettel egy gyengébb autóval próbált harcolni egy erősebbel szemben. Ilyen esetekben valahogy neki kell a nyitott versenyért azokat a plusz századokat is beletennie a közösbe, ami hiányzik. Magyarán csúcsra van járatva, mint sportoló. Az pedig hosszútávon hiba nélkül nem működik. Az, h Rosberg mindannyiszor megelőzte, mikor mögé ért, vagy a menekülés közben kicsit túlcsúszott a rázón, az benne van.

Példának ott van Hamilton, akiről nem lehet azt mondni, h rosszul ment volna, hiszen nyert, de nem volt abba a csúcsteljesítmény tartományba kényszerítve, ahol Vettelnek kellett hajtania. Ez alapján pl azt mondani, h Hamilton sokkal jobb volt a futamon, az nálam kb az értelmezhetetlen kategória. Összehasonlíthatatlan.

Vélemények?

Szerintem ez inkább arról szól, hogy önmagához képest alul teljesített, nem arról, hogy tényleg gyenge volt. Az Alonso-Hamilton-Vettel triumvirátusban az már gyengének szokott számítani, ha valaki hibázik, mivel ez ritkán szokott előfordulni. Általában mindhárom pilóta esetében nyugodtak lehetünk, hogy amit lehet, azt kihozzák az autóból és az adott helyzetből. Ennek ellenére ők sem tökéletesek, ők is hibáznak. De egy Ericsson esetében egész mást jelent a gyenge teljesítmény, mint Vettelében. Szerintem.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Apr 20 2015, 01:32
Létrehozva: #2767

IDÉZET(Zoli @ Apr 20 2015, 01:47) *
Szerintem ez inkább arról szól, hogy önmagához képest alul teljesített, nem arról, hogy tényleg gyenge volt. Az Alonso-Hamilton-Vettel triumvirátusban az már gyengének szokott számítani, ha valaki hibázik, mivel ez ritkán szokott előfordulni. Általában mindhárom pilóta esetében nyugodtak lehetünk, hogy amit lehet, azt kihozzák az autóból és az adott helyzetből. Ennek ellenére ők sem tökéletesek, ők is hibáznak. De egy Ericsson esetében egész mást jelent a gyenge teljesítmény, mint Vettelében. Szerintem.

Ez, plusz a Räikkönen által mutatott tempó és a malajziai teljesítménye fényében volt kifejezetten gyenge futama tegnap. Úgy emlékszem, hogy legalább kettőt hibázott úgy, hogy Rosberg nem kergette éppen életre-halálra. A második stintben pedig a lágyakon egyszerűen annyival lassabb volt, mint Räikkönen a közepeseken, hogy erre semmiképpen nem magyarázat az, amit Dávid írt.

De én is azon a véleményen vagyok, hogy egy-egy ilyen futam belefér. Az első három futamon akkorát durrnatott, hogy ez most nem egy számottevő momentum. Barcelonában tavaly is magára talált, szerintem idén sem lesz másképp.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Apr 20 2015, 03:20
Létrehozva: #2768

bentlakásos

IDÉZET(A Professzor @ Apr 20 2015, 02:32) *
Ez, plusz a Räikkönen által mutatott tempó és a malajziai teljesítménye fényében volt kifejezetten gyenge futama tegnap. Úgy emlékszem, hogy legalább kettőt hibázott úgy, hogy Rosberg nem kergette éppen életre-halálra. A második stintben pedig a lágyakon egyszerűen annyival lassabb volt, mint Räikkönen a közepeseken, hogy erre semmiképpen nem magyarázat az, amit Dávid írt.

De én is azon a véleményen vagyok, hogy egy-egy ilyen futam belefér. Az első három futamon akkorát durrnatott, hogy ez most nem egy számottevő momentum. Barcelonában tavaly is magára talált, szerintem idén sem lesz másképp.

Én csak egyre emlékszem, de lehet igazad van.
Vettel középső stint első 2, vagy 3 körét úgy meg kellett nyomja + védekezze, h saját bevallása szerint is meglátszott a későbbi körein. Persze van aki elhiszi, van aki nem, de még az is Kimi oldalán van, h nagyjából 4 körrel frissebbek voltak Kimi közepesei az egész etap során.
Szerintem is gyengébb lett volna a szárnycsere nélkül, ami btw óriási pech, de nem látom a 3 pont különbséget, amit pl az autosport.com adott. Főleg úgy, h a mezőnyből az egyik legrosszabb értékelést ő kapta. ohmy.gif

--------------------

+Quote Post
Zava
hozzászólás Apr 20 2015, 04:16
Létrehozva: #2769

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(dawyd728 @ Apr 20 2015, 04:20) *
Én csak egyre emlékszem, de lehet igazad van.
Vettel középső stint első 2, vagy 3 körét úgy meg kellett nyomja + védekezze, h saját bevallása szerint is meglátszott a későbbi körein. Persze van aki elhiszi, van aki nem, de még az is Kimi oldalán van, h nagyjából 4 körrel frissebbek voltak Kimi közepesei az egész etap során.
Szerintem is gyengébb lett volna a szárnycsere nélkül, ami btw óriási pech, de nem látom a 3 pont különbséget, amit pl az autosport.com adott. Főleg úgy, h a mezőnyből az egyik legrosszabb értékelést ő kapta. ohmy.gif

volt egyszer a 4. kanyarban, még a futam eleje fele, meg a sódert megcsípős utolsó kanyaros, ez min. 2.
én is úgy látom, hogy itt nem azon ment el, hogy kalap szar lett volna a hétvégén, hanem nem esett le neki (és a ferrarinak sem), hogy itt most nem tudnak azonos stratégián menni Rosberggel, és túlerőltette az 1on1 csatát, amikor nem kellett volna. nagyon szép ellenpélda Kimi futama, aki csak tolta a saját versenyét, és később nagyon szépen vissza is jött hozzá. persze ehhez kellett az is, hogy Vettellel megpróbálják az undercutot kétszer is, kikényszerítve a mercit a komfortzónából.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Apr 20 2015, 04:24
Létrehozva: #2770

bentlakásos

IDÉZET(Zava @ Apr 20 2015, 05:16) *
volt egyszer a 4. kanyarban, még a futam eleje fele, meg a sódert megcsípős utolsó kanyaros, ez min. 2.
én is úgy látom, hogy itt nem azon ment el, hogy kalap szar lett volna a hétvégén, hanem nem esett le neki (és a ferrarinak sem), hogy itt most nem tudnak azonos stratégián menni Rosberggel, és túlerőltette az 1on1 csatát, amikor nem kellett volna. nagyon szép ellenpélda Kimi futama, aki csak tolta a saját versenyét, és később nagyon szépen vissza is jött hozzá. persze ehhez kellett az is, hogy Vettellel megpróbálják az undercutot kétszer is, kikényszerítve a mercit a komfortzónából.

Pont erről beszélek. Vettel volt a csali, aki kikényszerítette Kiminek a lehetőséget, amit ő szépen learatott. Eltekintve attól, h valójában kis szerencse is kellett a pályán, de a Ferrari erőből 2 tized környéki hátrányban volt a futamon és Kimivel mégis szorosra hozták a csatát.

Megnyugodtam, csak nem vagyok olyan hülye. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Apr 20 2015, 04:52
Létrehozva: #2771

Azért az továbbra is komoly negatívum, hogy frissebb gumikkal, gyorsabb csomagban ülve nagyjából 15 kör alatt sem tudta Bottast legyűrni. 4.8 másodpercről 5 kör alatt ért be a finn mögé 0.7 másodpercre az utolsó cseréje után, durva tempóelőnye volt, mégsem ment neki.

Ennek pedig semmi köze nem volt ilyen-olyan stratégiákhoz, meg a Merci komfortzónából való kiugrasztásához. Nincs itt tragédia, de azért a negyedik helyet nagyon is hoznia kellett volna. Ez nem sikerült, ezért magához képest feltétlenül gyenge futamon van túl, ez az én olvasatom.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Apr 20 2015, 04:58
Létrehozva: #2772

bentlakásos

IDÉZET(A Professzor @ Apr 20 2015, 05:52) *
Azért az továbbra is komoly negatívum, hogy frissebb gumikkal, gyorsabb csomagban ülve nagyjából 15 kör alatt sem tudta Bottast legyűrni. 4.8 másodpercről 5 kör alatt ért be a finn mögé 0.7 másodpercre az utolsó cseréje után, durva tempóelőnye volt, mégsem ment neki. Ennek pedig semmi köze nem volt ilyen-olyan stratégiákhoz, meg a Merci komfortzónából való kiugrasztásához. Nincs itt tragédia, de azért a negyedik helyet nagyon is hoznia kellett volna. Ez nem sikerült, ezért magához képest feltétlenül gyenge futamon van túl, ez az én olvasatom.

Én is ezt hozom fel nála, mint legnagyobb negatívumot.

--------------------

+Quote Post
Zava
hozzászólás Apr 20 2015, 05:03
Létrehozva: #2773

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(dawyd728 @ Apr 20 2015, 05:24) *
Pont erről beszélek. Vettel volt a csali, aki kikényszerítette Kiminek a lehetőséget, amit ő szépen learatott. Eltekintve attól, h valójában kis szerencse is kellett a pályán, de a Ferrari erőből 2 tized környéki hátrányban volt a futamon és Kimivel mégis szorosra hozták a csatát.

Megnyugodtam, csak nem vagyok olyan hülye. biggrin.gif

szerintem nincs abban semmi meglepő, hogy a fórum második legnagyobb Vettel mosdatójával egyetértesz. (te vagy az első tongue.gif )

Prof: azt olvastam, hogy a csereszárny nem volt jól belőve (??), ezért az utolsó szektorban végig alulkormányzottsággal küzdött, nem tudott lőtávon belül maradni az egyenesre. ettől még szerintem is mínuszpont a bukot pozícióért, már csak azért is, mert az ő hibájából került ilyen helyzetbe (lásd fentebb).

mondjuk azt megnéztem volna, ha pár kört kivárnak a sérült szárnnyal, és utána felraknak neki egy lágyat, akkor mi történik. ha jól láttam, a bal oldali fő szárnylap fittyedt le, az nem egy 2013 malajzia-féle életveszély.

--------------------

+Quote Post
Zava
hozzászólás Jul 6 2015, 12:38
Létrehozva: #2774

( ͡° ͜ʖ ͡°)

a már nedves, de még száraz gumis körök:

ez derék, ki lehet tenni az ablakba.
korrektség kedvéért: Rosberggel kb egál, az az 1,8 sec alig valamivel lehet több, mint amennyit nyert Vettel az utolsó körén a boxba menéssel (és az is bele van számolva)

videó arról, hogy hogy éri utol Kimit

--------------------

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jul 6 2015, 01:28
Létrehozva: #2775

IDÉZET(Zava @ Jul 6 2015, 01:38) *

korrektség kedvéért: Rosberggel kb egál, az az 1,8 sec alig valamivel lehet több, mint amennyit nyert Vettel az utolsó körén a boxba menéssel (és az is bele van számolva)

Az esőig egy rakás szar volt a hétvégéje, de aztán a legnehezebb körülmények között hozott egy dobogót a semmiből. Tényleg elképesztő, főleg ez a hat köre.

--------------------

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jul 6 2015, 05:10
Létrehozva: #2776

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Innen: Győr
Azonosító: 59

IDÉZET(A Professzor @ Jul 6 2015, 02:28) *
Az esőig egy rakás szar volt a hétvégéje, de aztán a legnehezebb körülmények között hozott egy dobogót a semmiből. Tényleg elképesztő, főleg ez a hat köre.

Én sem értettem a Ferrari viszonylag gyenge teljesítményét. De több, mint valószínű, hogy ezek a beton gumik nem jók nekik.

A Willi sztem nagyon agresszív és szélsőséges kerékdőlést alkalmazott, aminek a hátulütője, hogy a gumi belső fele túl nagy terhelést kap és túlmelegszik. Tévhittel ellentétben ez egyenesben előny, mivel alig érintkezik az aszfalttal pár cm-en a kerék, kanyarban pedig rávetemedik a teljes felület.

Ez magyarázat lehet a szokásosnál is gyengébb esős teljesítményre.

Ha megnézitek, Monzában szokott lenni brutális negatív kerékdőlés, véletlenül hosszú egyenesek vannak azon is smile.gif

A hozzászólást -Pepperoni- szerkesztette a következő időpontban: Jul 6 2015, 05:17

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jul 7 2015, 09:29
Létrehozva: #2777

bentlakásos

IDÉZET(Zava @ Jul 6 2015, 01:38) *

BTW Kvyat kimaradt belőle, pedig ő volt akkor a leggyorsabb a pályán. Ebből is látszik, az RB idén is rengeteg leszorítóerőt termel.
37 1:43.331 +0.230 +2.354 innen
38 1:46.931 -0.767 +1.587
39 1:44.273 -0.154 +1.433
40 1:41.184 -0.446 +0.987
41 1:41.285 -0.367 +0.620
42 1:43.069 +0.755 +1.375 ide csökkentette a hátrányát, addigra amikor Vettel kijött cserélni.
43 1:53.832 +11.334 +12.709
44 2:14.905 PIT

Gyakorlatilag ebből közvetve még egy másik érdekesség is látszik, h ugye Ham-Ros a pályán hasonló távolságra voltak egymástól és az 1 körrel későbbi kerékcsere 9 másodpercet hozott Hamiltonnak, aki a 42. körben cserélt. Vettel és Kvyat ugyanazt a páros mutatványt játszották el 20 sec hátrányban a vezető duó mögött. Esetükben a 42. körben cserélő Vettel már 40 másodpercet nyert csak azzal, h 1 körrel korábban cserélt. Itt látszik, milyen brutálisan elkezdett akkor szakadni az eső.

Amúgy korrektség kedvéért Vettel csak 38. körben volt feltartva, míg Rosberg a 38-tól a 40-ig, igaz közte volt fél kör, ahol utolérte Massa-t, szóval 2,5 vs 1 kör. Ezek alapján jobb volt Rosberg, igaz jobb is az autója.

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: Jul 7 2015, 09:57

--------------------

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Jul 26 2015, 04:53
Létrehozva: #2778

Borsodi fan

Regisztrált: 9-April 10
Innen: Edelény
Azonosító: 5,892

Gratula. Beérte Sennát győzelmekben. smile.gif

--------------------
Wéber Gábor Monaco GP 24.05.15 : " Ez inkább Hamiltoné!"

+Quote Post
Ferrarista
hozzászólás Jul 26 2015, 06:39
Létrehozva: #2779

TUSKÓ

Regisztrált: 4-February 12
Azonosító: 6,406

be kell ismerni benne es hamiltonban van valami plusz ami megmagyarazhatatlan. Az valahogy Alonsobol hianyzik hiaba o is egy zseni volt a karriere nagy reszeben

+Quote Post
Lóri
hozzászólás Jul 26 2015, 07:06
Létrehozva: #2780

Borsodi fan

Regisztrált: 9-April 10
Innen: Edelény
Azonosító: 5,892

IDÉZET(Ferrarista @ Jul 26 2015, 07:39) *
be kell ismerni benne es hamiltonban van valami plusz ami megmagyarazhatatlan. Az valahogy Alonsobol hianyzik hiaba o is egy zseni volt a karriere nagy reszeben

Milyen megmagyarázhatatlan plusz? Szerintem pl a Gangsta semmit nem tesz hozzá a született tehetségéhez. Persze ez nem negatívum.

--------------------
Wéber Gábor Monaco GP 24.05.15 : " Ez inkább Hamiltoné!"

+Quote Post

140 Oldal V  « < 137 138 139 140 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 June 16th - 00:10