IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

39 Oldal V  « < 36 37 38 39 >  
Reply to this topicStart new topic
Kiss Norbert, Magyarország leggyorsabb túraautó pilótája
forza
hozzászólás May 17 2015, 01:34
Létrehozva: #741

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

Kiss Norbi 3/3. mellow.gif

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)
Go to the top of the page

+Quote Post
forza
hozzászólás May 17 2015, 03:11
Létrehozva: #742

A4

Eldobom az agyam, 4/4! laugh.gif laugh.gif

Összességében pedig idén eddig 8/6. ohmy.gif

Asszem, ezt a szériát kinőtte, jöhet a WTCC.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 17 2015, 04:58
Létrehozva: #743

Gyors és gépkocsivezető

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(forza @ May 17 2015, 04:11) *
Eldobom az agyam, 4/4! laugh.gif laugh.gif

Összességében pedig idén eddig 8/6. ohmy.gif

Asszem, ezt a szériát kinőtte, jöhet a WTCC.

Tavaly is úgy nyert, hogy egy, gyengébb motorral, kettő 1/3-ad, 1/4-ed költségvetéssel, három, szarrá büntették nevetséges indokokkal.
Nem azért nem wtcc-zik, mert nem akar, vagy ne lenne alkalmas rá.

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás May 17 2015, 05:25
Létrehozva: #744

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

Mindenféle lekezelés nélkül, ha ezt a képet megmutatod egy laikusnak és kéred bökjön rá a legjobbra, akkor már csak kor alapján is nagyon sokan Kiss Norbira böknének. Persze segítség, h nagy valószínűséggel a bajnok van a kép középén, de azért valljuk be csupa totyakos 40-esből áll a mezőny.

Remélem egy magabiztos bajnoki cím után, jövőre eltud valahova menni, mert itt 10 év múlva is győzelmi esélyekkel mehetne. Most 30 éves, így vagy most, a teljesítőképessége csúcsán próbál meg más profibb bajnokság ranglétráján felszenvednie magát, vagy örökre ígéret marad. Én nem szeretném, ha 40 éves korában majd arról beszélnénk, h örökös bajnoka lett egy amolyan fél-profi mezőnynek, ahol a nagy többség sörmeccs jelleggel űzi a sportjukat.

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: May 17 2015, 09:21

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
coyote55
hozzászólás May 17 2015, 07:36
Létrehozva: #745

Speechless

Regisztrált: 16-June 09
Innen: Hungary
Azonosító: 3,808

Szponzorok kellenének...

--------------------
Memento Mori!
Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig küzdeni fogok azért, hogy mondhasd!
Hiszek a sárkányokban, boszorkányokban, becsületes politikusokban, és egyéb mesebeli lényekben!

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 18 2015, 02:03
Létrehozva: #746

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(dawyd728 @ May 17 2015, 06:25) *

Mindenféle lekezelés nélkül, ha ezt a képet megmutatod egy laikusnak és kéred bökjön rá a legjobbra, akkor már csak kor alapján is nagyon sokan Kiss Norbira böknének. Persze segítség, h nagy valószínűséggel a bajnok van a kép középén, de azért valljuk be csupa totyakos 40-esből áll a mezőny.

Remélem egy magabiztos bajnoki cím után, jövőre eltud valahova menni, mert itt 10 év múlva is győzelmi esélyekkel mehetne. Most 30 éves, így vagy most, a teljesítőképessége csúcsán próbál meg más profibb bajnokság ranglétráján felszenvednie magát, vagy örökre ígéret marad. Én nem szeretném, ha 40 éves korában majd arról beszélnénk, h örökös bajnoka lett egy amolyan fél-profi mezőnynek, ahol a nagy többség sörmeccs jelleggel űzi a sportjukat.

Egy bizonyos nézőpontból igazad van, de megint csak hazai termékről van szó, mármint Norbi és különösen az Oxxo esetében.
Szóval a totyakos mezőnyben egyáltalán nem egyszerű nyerni, hogy csak oda kell állni egy 25-30 éves csávóval, aki jól kiosztja az öregeket. Itt van például a néhai Szobi Balázs esete.

Ezek nem egyenkamionok, ezt ne felejtsük! Amit most látsz helyzetet, az gyakorlatilag három ember munkája, a mérnöké, a főszerelőé és Norbié, aki az egész munkát galvanizálja.
Ha itt véget is érne a profi versenyzői karrierje, nekem mindenképp úgy maradna meg ez a pár év, hogy gyakorlatilag 0 tesztekkel olyan kamionnal tudott előállni ez a három fiú, amivel meg tudták verni a szakma nagymenőit, akik, csak zárójelben jegyzem meg, idén is új kocsikat építettek, Norbiéknak meg annyi forrásuk volt, hogy az idei megállapodás szerint a tavalyi A-s motort B-re cserélték...

Hogy őszinte legyek, mivel tudtam mi történt velük a télen (konkrétan semmi) egyáltalán nem vártam kiemelkedő idei szereplést, se pedig címvédést.

Megint más oldalról, érdemes megnézni a 100.000-es látogatottságú futamaikat, vagy a nürburgringi 175.000-et, és például összevetni a wtcc pangó lelátóival...

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás May 18 2015, 07:42
Létrehozva: #747

bentlakásos

IDÉZET(Triki Lauda @ May 18 2015, 03:03) *
Egy bizonyos nézőpontból igazad van, de megint csak hazai termékről van szó, mármint Norbi és különösen az Oxxo esetében.
Szóval a totyakos mezőnyben egyáltalán nem egyszerű nyerni, hogy csak oda kell állni egy 25-30 éves csávóval, aki jól kiosztja az öregeket. Itt van például a néhai Szobi Balázs esete.

Ezek nem egyenkamionok, ezt ne felejtsük! Amit most látsz helyzetet, az gyakorlatilag három ember munkája, a mérnöké, a főszerelőé és Norbié, aki az egész munkát galvanizálja.
Ha itt véget is érne a profi versenyzői karrierje, nekem mindenképp úgy maradna meg ez a pár év, hogy gyakorlatilag 0 tesztekkel olyan kamionnal tudott előállni ez a három fiú, amivel meg tudták verni a szakma nagymenőit, akik, csak zárójelben jegyzem meg, idén is új kocsikat építettek, Norbiéknak meg annyi forrásuk volt, hogy az idei megállapodás szerint a tavalyi A-s motort B-re cserélték...

Hogy őszinte legyek, mivel tudtam mi történt velük a télen (konkrétan semmi) egyáltalán nem vártam kiemelkedő idei szereplést, se pedig címvédést.

Megint más oldalról, érdemes megnézni a 100.000-es látogatottságú futamaikat, vagy a nürburgringi 175.000-et, és például összevetni a wtcc pangó lelátóival...

Ezt az egyenkamionos dolgot jó, h mondtad, mert a motoron kívül én azt hittem az összes márkatárs ugyanabból főz.
Viszont ettől még te tudod a legjobban, ha nem büntetnék össze-vissza Norbit, akkor már tavaly is alázott volna. Ha csak pilótákat nézem magasan kiemelkedik a mezőnyből.
Itt érdemes rákeresni a többiek előmenetelére. A mezőny felének ez az első autósportos szériája, addig Kissnek ott volt a Lada kupa, a Seat Leon kupa, a Maserati kupa vagy az ETCC, ahol 1-2 futam alatt rögtön élmezőnyben volt. Hol van a többieknek csak hasonló múltja?

Ettől még nagy szó, h a semmiből mit érnek el innen Magyarországról, ezt nem vitatom. Emelem kalapom, de azzal nem lehet hosszútávon elismertséget szerezni, h állandóan a külső szemlélő számára nem látható körülményeket kelljen beleszámolni a megítélésénél. Szép és jó, h Fisicot az egyik legjobb pilótának tartották az F1-es kortársai, de a történelemkönyvekbe egy átlagos pilótaként vonult be. Az átlag magyar(pl. én), vagy külföldi nem fogja így beleásni magát, mert nem vagyunk közvetlen kapcsolatban vele és a csapattal.

A nagy nézőszámokat érdemes tisztába tenni. Elsősorban ne hasonlítsunk almát körtével. Egy átlagember számára, aki a DTM és a WTCC között nem tudna különbséget tenni, annak a WTCC csak egy kategória a sok közül, na de a kamion, az egyedi, az látványos, ahhoz fogható nincsen. Erre kilehet vinni az asszonyt, gyereket, talán még anyóst apóst is és közösen lehet élvezni a monstrumok dülöngélését. Magyarán igazi családi program. Ezzel szemben a DTM, amit te is tudsz mennyivel profibb még a WTCC-nél is, simán megbukik nálunk.
Itt említeném meg, h nagyjából minden sorozatot a világon a tévés megjelenés áraz be. ETRC esetén tudjuk jól, gyakorlatilag nincs TV-s szerződésük, és amíg nem lesz, addig ne sértődj meg, de azon a pár száz fanatikus magyar és egyéb szurkolón kívül nem lesz senki, aki a sportteljesítmény miatt pont rájuk lenne kíváncsi. Szerintem ez a sorozat a lehetőségeikhez képest tökéletesen rájátszik a kamionok génjeiben rejlő bazári látványosságra. Én csak az összefoglalókból sejtem, h 1-1 ilyen hétvége a versenyzésen kívül rengeteg show elemet is magába foglal, kicsit olyan mint a WSR hétvégék, csak itt az üresjáratokban is kamionok parádéznak a pályán.

Visszatérve Norbira én nagyon sajnálnám, ha ebbe a közegbe öregedne bele.

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: May 18 2015, 07:43

--------------------

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 20 2015, 09:05
Létrehozva: #748

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(dawyd728 @ May 18 2015, 08:42) *
Ezt az egyenkamionos dolgot jó, h mondtad, mert a motoron kívül én azt hittem az összes márkatárs ugyanabból főz.
Viszont ettől még te tudod a legjobban, ha nem büntetnék össze-vissza Norbit, akkor már tavaly is alázott volna. Ha csak pilótákat nézem magasan kiemelkedik a mezőnyből.
Itt érdemes rákeresni a többiek előmenetelére. A mezőny felének ez az első autósportos szériája, addig Kissnek ott volt a Lada kupa, a Seat Leon kupa, a Maserati kupa vagy az ETCC, ahol 1-2 futam alatt rögtön élmezőnyben volt. Hol van a többieknek csak hasonló múltja?

Ettől még nagy szó, h a semmiből mit érnek el innen Magyarországról, ezt nem vitatom. Emelem kalapom, de azzal nem lehet hosszútávon elismertséget szerezni, h állandóan a külső szemlélő számára nem látható körülményeket kelljen beleszámolni a megítélésénél. Szép és jó, h Fisicot az egyik legjobb pilótának tartották az F1-es kortársai, de a történelemkönyvekbe egy átlagos pilótaként vonult be. Az átlag magyar(pl. én), vagy külföldi nem fogja így beleásni magát, mert nem vagyunk közvetlen kapcsolatban vele és a csapattal.

A nagy nézőszámokat érdemes tisztába tenni. Elsősorban ne hasonlítsunk almát körtével. Egy átlagember számára, aki a DTM és a WTCC között nem tudna különbséget tenni, annak a WTCC csak egy kategória a sok közül, na de a kamion, az egyedi, az látványos, ahhoz fogható nincsen. Erre kilehet vinni az asszonyt, gyereket, talán még anyóst apóst is és közösen lehet élvezni a monstrumok dülöngélését. Magyarán igazi családi program. Ezzel szemben a DTM, amit te is tudsz mennyivel profibb még a WTCC-nél is, simán megbukik nálunk.
Itt említeném meg, h nagyjából minden sorozatot a világon a tévés megjelenés áraz be. ETRC esetén tudjuk jól, gyakorlatilag nincs TV-s szerződésük, és amíg nem lesz, addig ne sértődj meg, de azon a pár száz fanatikus magyar és egyéb szurkolón kívül nem lesz senki, aki a sportteljesítmény miatt pont rájuk lenne kíváncsi. Szerintem ez a sorozat a lehetőségeikhez képest tökéletesen rájátszik a kamionok génjeiben rejlő bazári látványosságra. Én csak az összefoglalókból sejtem, h 1-1 ilyen hétvége a versenyzésen kívül rengeteg show elemet is magába foglal, kicsit olyan mint a WSR hétvégék, csak itt az üresjáratokban is kamionok parádéznak a pályán.

Visszatérve Norbira én nagyon sajnálnám, ha ebbe a közegbe öregedne bele.

Nem Norbi szintjének való sorozat, erről nem is nyitok vitát egy percre sem.

Hogy bazárinak nevezed a kamion látványosságot, az teljesen szubjektív. Az ugyanolyan, mint hogy az emberek 99%-a sír a vényóc hangért, míg nekem tökéletesen érdekes a mostani hangzás. Ugyan fából vaskarika, technikai értelemben mégis hiperfejlett motorok, amiket az átlagnéző le se szar "mernemhangos".

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás May 20 2015, 02:07
Létrehozva: #749

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(Triki Lauda @ May 20 2015, 10:05) *

Hogy bazárinak nevezed a kamion látványosságot, az teljesen szubjektív. Az ugyanolyan, mint hogy az emberek 99%-a sír a vényóc hangért, míg nekem tökéletesen érdekes a mostani hangzás. Ugyan fából vaskarika, technikai értelemben mégis hiperfejlett motorok, amiket az átlagnéző le se szar "mernemhangos".

Minden a viszonyítási alapon múlik. Én aki csak tévén követem, élőben-helyszínről nem, nekem csalódás. Peppe irta hogy élőben fasza. De ez nekem gyenge vígasz ha a két kommentátor sima beszéde is elég hogy ne halljam a motor zúgást még kigyorsításkor se. Azt a hangsávot kéne felerősíteni ami az eredeti audio, csalni egy kicsit de még azt se teszik meg.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás May 20 2015, 05:57
Létrehozva: #750

bentlakásos

IDÉZET(Triki Lauda @ May 20 2015, 10:05) *

Szerintem túltárgyaltuk.
Amúgy tényleg rosszat mondtam, a bazári látványosság az itt kezdődik, az ETRC csak látványos.

--------------------

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás May 20 2015, 06:14
Létrehozva: #751

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(Mochok85 @ May 20 2015, 03:07) *
Minden a viszonyítási alapon múlik. Én aki csak tévén követem, élőben-helyszínről nem, nekem csalódás. Peppe irta hogy élőben fasza. De ez nekem gyenge vígasz ha a két kommentátor sima beszéde is elég hogy ne halljam a motor zúgást még kigyorsításkor se. Azt a hangsávot kéne felerősíteni ami az eredeti audio, csalni egy kicsit de még azt se teszik meg.

Nekem teljesen bejön. Ha 1000 Le lenne+kers, plusz széles gumik, nyomtáv, tökéletes lenne.
A MotoGP se hangos, mondta már valaki hogy szar a verseny?

szintén állat

A hozzászólást -Triki Lauda- szerkesztette a következő időpontban: May 20 2015, 06:17

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jul 3 2015, 09:27
Létrehozva: #752

bentlakásos

Végre autóval autóversenyez.
Szokás szerint most is gyors. Hajrá-hajrá!

--------------------

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Jul 13 2015, 10:21
Létrehozva: #753

Gyors és gépkocsivezető

A red bull ringi hétvége felemásan sikerült Norbinak, hogy diplomatikusan fogalmazzak, az eredmények tükrében.
Azt hiszem vagy 5 éve volt, hogy ehhez hasonló autókkal ment, meg a tavalyi etcc-s beugrás. A tempó: első edzésen 5 tized lemaradás, aztán 2 tized, majd jött az időmérő, ami furcsán alakult. Norbinak ugyanis az összes mért körét elvették, így 2 perccel a leintés előtt nem volt mért ideje. Már ugye használt slickeken futott egy 2 tizeddel gyengébb időt a pole-nál, ami az 5. helyet jelentette.
Az összes többi körét pályaelhagyás miatt törölték. Ezek közt volt egy 38,8-as első soros ideje, és volt egy nagyon erős kör, ahol az utolsó kanyarig 2 tizeddel jobb részidőn volt, mint a pole kör, de ebben a kanyarban feltartották, így ez is kuka lett.

A rajtot rontotta, a 7. helyről jött vissza az 5-re, majd az élbolyból egyedül előzve később a 4-re.

A második futamon az első körben (tőle szokatlan módon) ütközött az előtte haladóval, és sérült futóművel azonnal kiállt.

Ami megvolt, az a tempó. Harminc fős a mezőny, és 2 mp-en belül van, de például Bús Edina 8 tizedes lemaradással a 21 volt a rajtrácson, szóval az élen brutális különbségek vannak. Nem kell mondani, mekkorát szólt volna egy olyan pole, ahol 2 tizedet ad az első a másodiknak...

Ha minden jól megy, idén még lesz egy ilyen beugrós hétvége.

+Quote Post
forza
hozzászólás Sep 5 2015, 07:44
Létrehozva: #754

A4

Szép volt a mai nap! smile.gif

Jó, hogy bírja a nyomást, azért hazai pályán ilyen magabiztosan behúzni a győzelmet, majd P8-ból egy dobogót, nem semmi. Jó lenne, ha valami komoly sorozatba bekerülhetne végre, ahol 2x éves profi versenyzők ellen bizonyíthatna. Ebben a kamion-versenyben nem is a technikával, a látvánnyal vagy a szervezéssel van a baj, sokkal inkább a mezőny túl gyenge hozzá képest. Na meg nonszensz, hogy nincs televíziós közvetítés, ezt nem is értem mai napig sem.

--------------------

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Sep 6 2015, 05:28
Létrehozva: #755

Gyors és gépkocsivezető

Pénteken volt kint egy kis meglepetésparti, lévén hogy 10 éve versenyez (Clyde kitett magáért). Jó páran nem tudtak jönni, csak videón üzentek, de így legalább maradandó volt. Michelisz egyenesen a "magyar motorsport valaha volt egyik legnagyobb tehetségének" címezte a nagyon kedves szavait.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Sep 6 2015, 07:22
Létrehozva: #756

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Én csak a vasárnapi futamokat láttam, de a 2. (vagyis 4.) az komoly volt! smile.gif

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Sep 11 2015, 02:33
Létrehozva: #757

Gyors és gépkocsivezető

Aki lemaradt a tévés összefoglalóról.

+Quote Post
Jeti
hozzászólás Jul 22 2016, 06:56
Létrehozva: #758

betérő

Csoport: Members
Regisztrált: 21-July 08
Azonosító: 951

Elismerem, mint versenyzőt, de ezt a riporterkedést el kéne felejtenie... Rettentően idegesítő a hangja, kellemetlenül hadar, ráadásul még tudálékos is.

+Quote Post
Flex
hozzászólás Jul 22 2016, 09:21
Létrehozva: #759

bentlakásos

Regisztrált: 10-January 09
Azonosító: 1,839

IDÉZET(Jeti @ Jul 22 2016, 06:56) *
Elismerem, mint versenyzőt, de ezt a riporterkedést el kéne felejtenie... Rettentően idegesítő a hangja, kellemetlenül hadar, ráadásul még tudálékos is.

Egy igazi pocs. En evekkel ezelott hallottam belole egy keveset, de akkor is akkora baromsagokat mondott, hogy a hajam egnek allt. raadasul visszataszito a stilusa, a pofaja, az egesz ember.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Jul 23 2016, 05:19
Létrehozva: #760

Gyors és gépkocsivezető

IDÉZET(Flex @ Jul 22 2016, 10:21) *
Egy igazi pocs. En evekkel ezelott hallottam belole egy keveset, de akkor is akkora baromsagokat mondott, hogy a hajam egnek allt. raadasul visszataszito a stilusa, a pofaja, az egesz ember.

Biztos nem ert ugy az autoversenyzeshez mint te...

+Quote Post

39 Oldal V  « < 36 37 38 39 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 October 23rd - 07:06