IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

Reply to this topicStart new topic
Szabáylváltozásokra van szükség
Hentes
hozzászólás Jun 19 2008, 01:26
Létrehozva: #1

újonc
*

Csoport: Members
Regisztrált: 18-June 08
Innen: Budapest
Azonosító: 860

Nincs semmi gond a pontrendszerrel. Ugy lehetnne érdekessé tenni a versenyhétvégéket, hogy két futam lenne vasárnap, egy délelötti és egy délutáni. A délelötti ugy zajlana mint az eddigi futamok, majd a délutániban ugy allnának rajthoz mint ahogy befejezték az első futamot, csak forditott sorrendben. Pl.: aki az utolso helyen végzett az indul a második futamon a pole-ból. Igy sokkal több előzést lehetne látni, mert a nagyok hajtanának a pontokért.(nem, nem lenne az, hogy direkt elveszitik az első versenyt, hogy a következőn a poleból induljanak hisz akkor azon nem kapnak pontot), tehát izgalmas versenyhétvégékben lenne részünk.
Go to the top of the page

+Quote Post
Kimster
hozzászólás Jun 19 2008, 02:00
Létrehozva: #2

Tüzes cica

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 22-January 08
Innen: Győr
Azonosító: 426

IDÉZET(Hentes @ Jun 19 2008, 02:26) *
Nincs semmi gond a pontrendszerrel. Ugy lehetnne érdekessé tenni a versenyhétvégéket, hogy két futam lenne vasárnap, egy délelötti és egy délutáni. A délelötti ugy zajlana mint az eddigi futamok, majd a délutániban ugy allnának rajthoz mint ahogy befejezték az első futamot, csak forditott sorrendben. Pl.: aki az utolso helyen végzett az indul a második futamon a pole-ból. Igy sokkal több előzést lehetne látni, mert a nagyok hajtanának a pontokért.(nem, nem lenne az, hogy direkt elveszitik az első versenyt, hogy a következőn a poleból induljanak hisz akkor azon nem kapnak pontot), tehát izgalmas versenyhétvégékben lenne részünk.

Te beszívtál? blink.gif ohmy.gif

--------------------

+Quote Post
Hentes
hozzászólás Jun 19 2008, 03:46
Létrehozva: #3

újonc
*

IDÉZET(Kimster @ Jun 19 2008, 02:00) *

Anyád lehet. Ez szerintem érdekessé tenné Forma 1-et

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 19 2008, 04:07
Létrehozva: #4

Vörösparaszt

Regisztrált: 18-July 07
Azonosító: 59

IDÉZET(Hentes @ Jun 19 2008, 04:46) *
Anyád lehet. Ez szerintem érdekessé tenné Forma 1-et

Öcsi vegyél vissza... angry.gif

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Hentes
hozzászólás Jun 19 2008, 04:33
Létrehozva: #5

újonc
*

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 19 2008, 04:07) *

Te engem engem ne öcsizzél bameg. Én csak leirtam a veleményem.

+Quote Post
Kimster
hozzászólás Jun 19 2008, 04:34
Létrehozva: #6

Tüzes cica

Regisztrált: 22-January 08
Azonosító: 426

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 19 2008, 05:07) *

Hagyjad csak. wink.gif Azt hiszi a 15 hsz-ével ő itt a király. De értelmes mondatot még nem nagyon láttam tőle. sad.gif

--------------------

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 19 2008, 04:35
Létrehozva: #7

Vörösparaszt

IDÉZET(Kimster @ Jun 19 2008, 05:34) *
Hagyjad csak. wink.gif Azt hiszi a 15 hsz-ével ő itt a király. De értelmes mondatot még nem nagyon láttam tőle. sad.gif

Igazad van... Nem süllyedek le hozzá. smile.gif Attól tartok sokat nem fog IQ harcoskodni.

A hozzászólást -Pepperoni- szerkesztette a következő időpontban: Jun 19 2008, 04:39

--------------------
Schumacher pályafutása során 91győzelmet aratott, vagyis egy híján annyit, mint Senna és Prost együttvéve. Legjobb sorozatában 24 egymást követő versenyen pontot szerzett, és zsinórban 19-szer felállhatott a dobogóra, 2002-ben sohasem végzett a pódiumon kívül.

Forza Ferrari!

+Quote Post
Hentes
hozzászólás Jun 19 2008, 05:12
Létrehozva: #8

újonc
*

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 19 2008, 04:07) *

Hadjatok engem békén ti provokáltatok. Én ku..vára nem szóltam be nektek ti kezdtétek

+Quote Post
Sivatagi Róka
hozzászólás Jun 19 2008, 06:09
Létrehozva: #9

bentlakásos

Regisztrált: 4-November 07
Innen: Borsod megye
Azonosító: 293

IDÉZET(Hentes @ Jun 19 2008, 06:12) *
Hadjatok engem békén ti provokáltatok. Én ku..vára nem szóltam be nektek ti kezdtétek

A két fiatal nem bántott téged,hagyd őket szépen békén pláne ilyen alpári beszólásokkal meg ne sértegesd őket. angry.gif Ha baj van az idegrendszereddel ne látogass fórumokat .

--------------------

Ne magyarázkodj. A barátodnak nem kell, az ellenséged meg úgysem hisz neked.
[center]Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
[/center]

+Quote Post
mukesz
hozzászólás Jun 20 2008, 02:37
Létrehozva: #10

betérő

Regisztrált: 22-October 07
Azonosító: 243

IDÉZET(Kimster @ Jun 19 2008, 02:00) *

Nem is akkora hülyeség már kitalálták. A GP2-ben is két verseny van, ahol a második versenyen az első nyolc helyezett fordított sorrendben rajtol el. Akit jobban érdekel: GP2 wikipédia

Szerintem az a rendszer nem rossz, bár nem láttam még gp2-s futamot. De az F1-ben szinte biztos hogy nem fogják bevezetni, ezzel túlságosan is szakítanának a hagyományokkal. Másrészt meg a taktikázással így is meg lehet gyengíteni a látványt.

Idén egyébként izgalom szempontjából jobb futamokat látunk mint tavaly, az elektronikai segédeszközök nélkül sokkal többet hibáznak a pilóták, jobban előtérbe jön a pilóták tudása. De előzésből még mindig keveset látunk, és a megbízhatóság szerintem túl sokat számít.

Jövőre amúgy lebutítják az aerodinamikát a mechanikához képest, és a vezetőszárny dőlésszöge állítható lesz, ami miatt az előzni szándékozó autó jobban meg tud tapadni szélárnyékban. Ez sokat számíthat.

A megbízhatósági kérdésben pedig az egy jó dolog, hogy a motornak ki kell bírnia két hétvégét, meg a váltónak négyet, de a pontrendszerben vissza kéne térni ahhoz, hogy a legjobb x futam eredménye számít a végelszámolásnál. A mostani rendszerben nagyon sokat szív az aki sima körülmények között a dobogóra várható, de valami miatt nem fejezi be a futamot. Ha mondjuk 5 futamot eldobhatna akkor lehet hogy a végén is lenne küzdelem a dobogós helyekért.

+Quote Post
Pepperoni
hozzászólás Jun 20 2008, 06:45
Létrehozva: #11

Vörösparaszt

IDÉZET(mukesz @ Jun 20 2008, 03:37) *
Nem is akkora hülyeség már kitalálták. A GP2-ben is két verseny van, ahol a második versenyen az első nyolc helyezett fordított sorrendben rajtol el. Akit jobban érdekel: GP2 wikipédia

Szerintem az a rendszer nem rossz, bár nem láttam még gp2-s futamot. De az F1-ben szinte biztos hogy nem fogják bevezetni, ezzel túlságosan is szakítanának a hagyományokkal. Másrészt meg a taktikázással így is meg lehet gyengíteni a látványt.

Idén egyébként izgalom szempontjából jobb futamokat látunk mint tavaly, az elektronikai segédeszközök nélkül sokkal többet hibáznak a pilóták, jobban előtérbe jön a pilóták tudása. De előzésből még mindig keveset látunk, és a megbízhatóság szerintem túl sokat számít.

Jövőre amúgy lebutítják az aerodinamikát a mechanikához képest, és a vezetőszárny dőlésszöge állítható lesz, ami miatt az előzni szándékozó autó jobban meg tud tapadni szélárnyékban. Ez sokat számíthat.

A megbízhatósági kérdésben pedig az egy jó dolog, hogy a motornak ki kell bírnia két hétvégét, meg a váltónak négyet, de a pontrendszerben vissza kéne térni ahhoz, hogy a legjobb x futam eredménye számít a végelszámolásnál. A mostani rendszerben nagyon sokat szív az aki sima körülmények között a dobogóra várható, de valami miatt nem fejezi be a futamot. Ha mondjuk 5 futamot eldobhatna akkor lehet hogy a végén is lenne küzdelem a dobogós helyekért.

Kijátszanákaz egészet. Függően, hogy melyik futamnak van nagyobb tétje szándékosan hátul lennének, hogy aztán a másodikon meg előről indulnának...
A lebutított aerodinamika nem lesz olyan rossz ötlet sztem sem.
Viszont ezt a megbízhatósági versernyt sosem támogattam. Aki olyat akar nézni nézzen 24h versenyt vagy hasonlókat. Többek között azért nincs előzés, mert egyfolytában azzal taktikáznak, hogy ennek a motornak még menni kell. A REV limit nélkül is sokkal több előzés lenne.

--------------------

Forza Ferrari!

+Quote Post
mukesz
hozzászólás Jun 20 2008, 11:00
Létrehozva: #12

betérő

Regisztrált: 22-October 07
Azonosító: 243

IDÉZET(Pepperoni @ Jun 20 2008, 06:45) *
Kijátszanákaz egészet. Függően, hogy melyik futamnak van nagyobb tétje szándékosan hátul lennének, hogy aztán a másodikon meg előről indulnának...
A lebutított aerodinamika nem lesz olyan rossz ötlet sztem sem.
Viszont ezt a megbízhatósági versernyt sosem támogattam. Aki olyat akar nézni nézzen 24h versenyt vagy hasonlókat. Többek között azért nincs előzés, mert egyfolytában azzal taktikáznak, hogy ennek a motornak még menni kell. A REV limit nélkül is sokkal több előzés lenne.

egyetértek. Én is erre gondoltam, amikor taktikázásról beszéltem.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 August 21st - 22:00