IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

4 Oldal V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
Max Verstappen, "Max don't have sex with your ex..."
dawyd728
hozzászólás Aug 18 2014, 12:35
Létrehozva: #21

bentlakásos

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

IDÉZET(Zava @ Aug 18 2014, 12:26) *
akkor sanszos, hogy ma este jó híreket kapsz, Marko ismét vendég a Servus TV "Sport and Talk from the Hangar-7" nevű műsorában, ugye tavaly Ricsit is ott jelentették be, szintén spa környékén.

17 év, 164 napos lesz a kölök az első versenyén, ha őt igazolják le, és ha Vergne helyére jön, akkor a STR pilótapáros átlagéletkora is verné az eddigi legfiatalabb pilóta rekordot. mellow.gif

a red bullnak meg lassan fel kell vásárolnia a caterhamet is, hogy legyen hova betenni a tehetségesebbnél tehetségesebb kölköket. Vergne is elférne simán másik középcsapatnál (azért nem mondok élcsapatot, mert azért Ricsi, még ha a pontokon annyira nem is látszott meg, egyértelműen jobb volt), csak hát már "kész termék", de jelenleg nincs hova előléptetni, a hely viszont kell.

Összességében nem örülők az egésznek, de serényen keresgélem a pozitívumokat. laugh.gif Nem sokat találtam eddig.

Teljesen más sportág, ott van az NBA. Régen középiskolából is bekerülhettek a ligába, ez olyan 7-8 éve változott arra, h minimum 1 évet le kell húzniuk egyetemen, vagy 1 évet bármilyen profi csapatban, h a draftra jelentkezhessenek. Manapság épp ezt a számot akarják felvinni 2 évre. Ezáltal is megelőzve a túlságosan fiatal tehetségek beáramlását, akik egyébként csiszolatlan gyémántok, de az NBA-ben a csapatoknak nem az az elsődleges feladata, h csiszolgassanak hanem az eredmény(részben igaz, ebbe most nem megyek bele). Ezáltal nagyon sok játékos, aki éretlenül kerül be a ligában, idő előtt kikopik, mert pont a fiatal éveiben nem tudott kellőképpen fejlődni, csiszolódni. Vagy sok olyan játékos játszik a ligában 10+ évet, akikben benne volt a lehetőség, h korszakos egyéniségek legyenek, de "csak" sztárok lettek.

Én például hiszem, ha Kimi még 1-2 évet lehúz az f1 előtt mondjuk a F3000-ben vagy a Formula Nissan-ban, akkor egy sokkal komplettebb versenyzőként érkezett volna az F1-be, és akkor nem csak egy szűk tartományban tudna elit szinten menni. Persze erre semmilyen kézzelfogható bizonyítékom nincs, elfogadom azt, ha bárki máshogy látja. Sajnos a múltat már nem lehet visszacsinálni, így értelme sincs a mi lett volna ha vitáknak.

Max esetében is ezt érzem. 20 verseny évente, szinte 0 tesztlehetőséggel, ilyen fiatalon félő, h kevés lesz. Persze olyan profi emberek fogják körülvenni, akik nem rohangálnak más szériákban, csak az F1-ben. Lehet, h km-ben nagyjából ugyanott lesz, de azért egy f1 sokkal nyugisabb, ha egységnyire bontom le, mint egy F3, vagy bármely másik feeder series. Nyilván fizikailag a kettő össze nem hasonlítható. Viszont az f1 mezőnye sokkal inkább szét van tagolva a csapatok eltérő ereje miatt, ezáltal a te környezetedben 3-4 autóval versenyzel csak, jó esetben mindegyikkel összekerülsz a verseny során, de akkor sincs sok test-test elleni harc. Sokkal inkább a taktika, a gumi, a fék, az üzemanyag menedzselése, ami döntő. Az az intenzív versenyzés, ami egy utánpótlás szériának a velejárója, az hiányozni fog szerintem. Aztán cáfoljon rám. Meg azt sem szabad elfelejteni, h az F1-ben sokkal magasabban van a léc. Amíg most 3-4 jó versenyzővel találkozik, addig az F1-ben a mezőny 3/4-e jobb lesz mint az a jelenlegi 3-4. Sokkal nagyobbak az elvárások, sokkal könnyebben háttérbe szorulhatsz, partvonalon kívülre kerülhetsz etc. Amíg 1-1 baleset okozásért az F1-ben a fejedet veszik, addig ez lentebb sokkal inkább benne van kategória.

Egy abszolút szubjektív vélemény így a végére: az sem pozitív üzenet, h vki 1,5 éve még gokartozott, most meg a világ legrangosabb sorozatában versenyez. Biztos, h rengeteg meló van a srácban, de ennek a bemutatkozásnak lenne egy olyan üzenete is, h elég ha tehetséges vagy, nem kell munkát beletenned a pályafutásodba, akkor is elérheted. Ez lehet, h igaz volt 20-30 éve, de ma már nagyon nem igaz egyik sportra sem. Melyik sportban vannak még Hunt-féle karakterek? Sokkal inkább Hosszú Katinkák.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!
Go to the top of the page

+Quote Post
coyote55
hozzászólás Aug 18 2014, 01:30
Létrehozva: #22

Speechless

Regisztrált: 16-June 09
Innen: Hungary
Azonosító: 3,808

Vasárnap direkt Max kedvéért megnéztem a versenyét. A véleményem az, hogy ráférne a gyerekre még legalább egy év GP2, vagy WSR 3,5.
Szerintem nagy lesz neki az ugrás az F3-ból az F1-be. Lehet, hogy nagy esőmenő a többiekhez képest , de eső nélküli verseny volt, és engem nem győzött meg, eléggé szenvedett.

A Caterham-nek mi lenne az új neve? Rote Stier?

--------------------
Memento Mori!
Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig küzdeni fogok azért, hogy mondhasd!
Hiszek a sárkányokban, boszorkányokban, becsületes politikusokban, és egyéb mesebeli lényekben!

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Aug 18 2014, 04:06
Létrehozva: #23

Guests

IDÉZET(coyote55 @ Aug 18 2014, 02:30) *
Vasárnap direkt Max kedvéért megnéztem a versenyét. A véleményem az, hogy ráférne a gyerekre még legalább egy év GP2, vagy WSR 3,5.
Szerintem nagy lesz neki az ugrás az F3-ból az F1-be. Lehet, hogy nagy esőmenő a többiekhez képest , de eső nélküli verseny volt, és engem nem győzött meg, eléggé szenvedett.

A Caterham-nek mi lenne az új neve? Rote Stier?

Nem ertelek.
Az elsot siman hoza.
A masodikat is siman hozta volna, ha nincs technikai baki, ami miatt -10 hely a 3. futamra.
A harmadik futamon feljott onnnan a francbol dobogora...

Kerdes?

+Quote Post
coyote55
hozzászólás Aug 18 2014, 04:40
Létrehozva: #24

Speechless

A harmadik futamot láttam, sokáig egerészett a negyedik helyen, az előtte lévőt görcsösen, mindig ugyanazon a helyen próbálta megelőzni - hiába.
Végül sikerült neki előzni, de nem azon a helyen. Ha nem ugyanott próbálkozik, már rég elment volna, és akár az első helyért is csatázhatott volna. Látványosan gyorsabb volt az előzés után. Ha ilyen gyámoltalan lesz az F1-ben, akkor legfeljebb megörökölhet egy jobb helyezést mondjuk Hülkenbergtől.
Hiányolom belőle a jó értelemben vett "csibészséget", amivel meglepetést tud okozni.
Erre céloztam, amikor további egy év GP2-t, vagy WSR 3,5-t írtam.
Az, hogy a futam végére felért a dobogóra, részben a rajt utáni balesetnek köszönhető, mert nem kis nevek estek ki előle.
Fenntartom a véleményem, hogy egy év "csiszolódás" csak jót tenne neki.

--------------------
Memento Mori!
Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig küzdeni fogok azért, hogy mondhasd!
Hiszek a sárkányokban, boszorkányokban, becsületes politikusokban, és egyéb mesebeli lényekben!

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Aug 18 2014, 05:10
Létrehozva: #25

Guests

IDÉZET(coyote55 @ Aug 18 2014, 05:40) *
A harmadik futamot láttam, sokáig egerészett a negyedik helyen, az előtte lévőt görcsösen, mindig ugyanazon a helyen próbálta megelőzni - hiába.
Végül sikerült neki előzni, de nem azon a helyen. Ha nem ugyanott próbálkozik, már rég elment volna, és akár az első helyért is csatázhatott volna. Látványosan gyorsabb volt az előzés után. Ha ilyen gyámoltalan lesz az F1-ben, akkor legfeljebb megörökölhet egy jobb helyezést mondjuk Hülkenbergtől.
Hiányolom belőle a jó értelemben vett "csibészséget", amivel meglepetést tud okozni.
Erre céloztam, amikor további egy év GP2-t, vagy WSR 3,5-t írtam.
Az, hogy a futam végére felért a dobogóra, részben a rajt utáni balesetnek köszönhető, mert nem kis nevek estek ki előle.
Fenntartom a véleményem, hogy egy év "csiszolódás" csak jót tenne neki.

Hat nem tudom... a nem kis nevek... max. Ocon, Blomquist, Auer es o er valamit, a tobbi leves.

+Quote Post
coyote55
hozzászólás Aug 18 2014, 05:22
Létrehozva: #26

Speechless

Ocon is benne volt a buliban wink.gif

--------------------
Memento Mori!

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Aug 18 2014, 05:59
Létrehozva: #27

Guests

http://www.verstappen.nl/?locatie=bericht&..._medium=twitter

Ugye tudjatok ez mit jelent? :3

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Aug 18 2014, 06:12
Létrehozva: #28

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

IDÉZET(Clyde @ Aug 18 2014, 06:59) *

Mit?

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Aug 18 2014, 06:23
Létrehozva: #29

bentlakásos

Marko helyében elintéznék neki egy hungaroringi és egy Bernieringi nagydíjhétvégét a FR 3.5-be. Így is állandó létszámgondokkal küszködnek. Aztán októberben Imola és Hockenheim, ahol befejezi az EB-t, majd zárásként elmegy Makaóban, ahol befejezheti a versenyszezonját. Ráadásként még fiatalok F1 tesztjén körözhetne Abu Dhabiban.
Ez már úgy egy elég korrekt versenyszezon lenne. Hirtelen utánaszámolva 33+4+(1+1) és még a téli Floridai versenyeivel már 40 feletti, közel 50 körülit számlálna az idei szezonja.

Viszonyításképpen Hamiltonnak anno nem volt 25-nél több futama szezononként.

EDIT: Servus TV live stream
21:15-től lesz a műsor.

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: Aug 18 2014, 06:39

--------------------

+Quote Post
Zava
hozzászólás Aug 18 2014, 07:57
Létrehozva: #30

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

Will Buxton ?@willbuxton 2m
More
First the Da Costa tweet. Now hearing from various sources. Verstappen to replace Vergne from this weekend. Wow. Just wow.

lehet hogy csak hülyeségeket hall Buxton, de ha igaz, akkor...

szerk: na jó, úgy néz ki csak félreértette a forrását:

Will Buxton ?@willbuxton 3m
More
Seems Verstappen to F1 may be for 2015. Would make more sense. Either way, talk is there will be an announcement tonight.

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
Zava
hozzászólás Aug 18 2014, 08:20
Létrehozva: #31

( ͡° ͜ʖ ͡°)

na köszi dawyd, a linkeden néztem valami bugyutaságot, amit még csak érteni sem értettem, erre valami másik streamen bejelentik laugh.gif

2015: Kvyat-Verstappen (avagy KVY-VER helyett KVY-VER)

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Aug 18 2014, 08:37
Létrehozva: #32

bentlakásos

IDÉZET(Zava @ Aug 18 2014, 09:20) *
na köszi dawyd, a linkeden néztem valami bugyutaságot, amit még csak érteni sem értettem, erre valami másik streamen bejelentik laugh.gif

2015: Kvyat-Verstappen (avagy KVY-VER helyett KVY-VER)

Én is csak néztem, h mi van. Mondom, biztos vmi csúszás van a műsorrendben. laugh.gif
Lehet ez a német servus tv és akkor egy osztrák is?

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: Aug 18 2014, 08:39

--------------------

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Aug 19 2014, 07:40
Létrehozva: #33

Guests

IDÉZET(Mochok85 @ Aug 18 2014, 07:12) *
Mit?

Navajon.

+Quote Post
forza
hozzászólás Aug 19 2014, 09:38
Létrehozva: #34

A4

Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

Vergne-nek innentől annyi. Süllyesztő, mint Buemi és Alga.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Zava
hozzászólás Aug 19 2014, 09:42
Létrehozva: #35

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(forza @ Aug 19 2014, 10:38) *
Vergne-nek innentől annyi. Süllyesztő, mint Buemi és Alga.

annyi előnye van a fent említett úriemberekhez képest, hogy rengeteg ideje van még lezsírozni egy ülést valahol. ami nincs hátrányára, hogy Ricsitől nem volt nagyon lemaradva, tehát az ő idei fasza szereplése JEV-et is jobb fényben tünteti fel (és amúgy sem megy rosszul). ami hátrányára van, az a szponzorok hiánya...

--------------------

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Aug 19 2014, 09:45
Létrehozva: #36

Guests

FACT: Jim Clark fél szezont töltött el Formula-Juniorban, mielőtt Forma-1-es versenyző lett.

+Quote Post
coyote55
hozzászólás Aug 19 2014, 09:59
Létrehozva: #37

Speechless

Belegondoltam: mivel a kölyök még nem nagykorú, ha esetleg Ausztráliában felérne a dobogóra, nem kaphatna pezsgőt!
Locsolhatná a kölyökpezsgőt

--------------------
Memento Mori!

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Aug 19 2014, 10:09
Létrehozva: #38

Guests

http://www.mcsatorna.hu/hirek/itt-a-boss-b...alszom-rendesen

+Quote Post
Nigel
hozzászólás Aug 19 2014, 10:43
Létrehozva: #39

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 30-May 14
Azonosító: 6,816

akárhogy is ilyen kölyök SZERINTEM nem idevaló. meg lehet nézni a huszonéves újoncok hogyan törnek zúznak, mit fog csinálni egy 17 éves pisis ?

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Aug 19 2014, 11:02
Létrehozva: #40

bentlakásos

IDÉZET(Zava @ Aug 19 2014, 10:42) *
annyi előnye van a fent említett úriemberekhez képest, hogy rengeteg ideje van még lezsírozni egy ülést valahol. ami nincs hátrányára, hogy Ricsitől nem volt nagyon lemaradva, tehát az ő idei fasza szereplése JEV-et is jobb fényben tünteti fel (és amúgy sem megy rosszul). ami hátrányára van, az a szponzorok hiánya...

Ez itt a gond.
Remélem nem úgy tekintenek rá mint egy leprásra.

--------------------

+Quote Post

4 Oldal V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 August 20th - 14:20