IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

586 Oldal V  « < 581 582 583 584 585 > »   
Reply to this topicStart new topic
Közéleti Zóna
Minősítés 5 V
Triki Lauda
hozzászólás Oct 30 2015, 08:08
Létrehozva: #11641

Gyors és gépkocsivezető

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(Vaant @ Oct 27 2015, 09:59) *
Most elkezdtem keresgélni a témában. Ezt találtam pl. elsőnek http://index.hu/belfold/2012/03/05/eltunhe...sok_felvetelei/
Az én kérdesem: ilyen cikket el tudnál képzelni, mondjuk a 888-on, vagy a Magyar Időkben, ami a FIDESZ kormányzat bármely botrányát firtatja? Ha abből indulunk ki, hogy Index, HVG, 444 szoclibsi médiája, "annak" a politikai oldalnak. Mondjuk én egyáltalán nem abból indulok ki, mer ezen nevezetes "libsi" média pont ugyanúgy odaszúrt a maszop-szadesz brigádnak is.

De a konkrét kérdésedre a válasz: mivel azonosítószám nélkül voltak ugye, sisakban, ráadásul ahogy a fenti cikkben szerepel, még a belsős felvételek is elkeveredtek elég nehéz ügy. Vagy Kurucéknak, Barrikádnak sikerült beazonosítani párat? Most ezt irónia nélkül kérdezem.

Figyi, most komolyan, ti szopattok engem ugye? László Petráról nem egy cikkecske volt a hvg-ben. Ez a legfontosabb hír volt, ami bejárta a világsajtót Japántól Tokióig!
A hazai bolsevik csürhének is ez volt a legfontosabb céltáblája, az al nuszra frontos zsoldos terrorista, törvénytelenül betolakodó retkes szélsőséges muszlim volt a hős fociedző, egy szereptévesztett magyar lány a saját országában a nácifasiszta emberi hulladék.
Még pár hete is rakott ki ismerősöm olyan posztot, h: Dögölj meg lászlópetra
Kitalálod a származását vagy kérsz telefonos segítséget?

És amiről korábban írt a bajerzsóti? Hm? Van nácifasiszta orbán kerítés, meg a többi demokratikus liberális kerítés, meg liberális páncélozott osztrák harci járművek? Semmi?...
Go to the top of the page

+Quote Post
grosfater
hozzászólás Oct 30 2015, 09:22
Létrehozva: #11642

bentlakásos

Regisztrált: 21-July 08
Innen: NK
Azonosító: 952

ezen a témán lehet vitatkozni, csak fölösleges. az idő el fogja dönteni, hogy melyik oldalnak van igaza. maffiakormányunk áláspontját és tetteit viszont vitatni dőreség. nem egy rokonom él németben (stuttgart, münchen, nürnberg) és tudom mi folyik ott.. a tények orbánt igazolják. évek (vagy hónapok) kérdése és tömeges bevándorlás fogja kezdetét venni magyarországra..csak nem délről. most ezek a tények, azokkal pedig nehéz vitázni (bár biztosan van, aki erre is képes), én személy szerint mint családos ember a gyerekek érdekeit nézve inkább élek egy biztonságos de csóri országban és nem fogom őket nyugatra küldeni.

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Oct 30 2015, 09:59
Létrehozva: #11643

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

IDÉZET(Triki Lauda @ Oct 30 2015, 07:53) *
Ez most komoly, vagy ez valami kandi kamera? Hány terrorista lett idáig letartóztatva a migráns hordából?
A debreceni allah akbarozó csürhéből hány embert basztak börtönbe, vagy ki az országból?

3 kerdest tettel fel.
Elsore en is azt hittem, de csalodnom kellett.
Masodikra csak annyi a valaszom, h teged ugysem erdekel, szerintem mennyit, csak meg egy mondatba beleakarod fuzni a terrorista = bevandorlok osszefuggest.
Harmadik kicsit bovebb lesz. Azok akik Debrecenben vagy Roszkenel vagy barhol mashol randaliroztak, az egy kisebbseg alapbol. Aztan atvert remenytvesztett emberekrol beszelunk. Ugye meg a mai napig nem sikerult felvallalni, h szervezett keretek kozott maximalis tajekoztatas mellett meg Torokorszag, Libanon es a tobbi menekult taborban tortenjen mindaz, ami most szervezetlenul egesz Europan at.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Oct 30 2015, 10:09
Létrehozva: #11644

bentlakásos

IDÉZET(grosfater @ Oct 30 2015, 09:22) *
ezen a témán lehet vitatkozni, csak fölösleges. az idő el fogja dönteni, hogy melyik oldalnak van igaza. maffiakormányunk áláspontját és tetteit viszont vitatni dőreség. nem egy rokonom él németben (stuttgart, münchen, nürnberg) és tudom mi folyik ott.. a tények orbánt igazolják. évek (vagy hónapok) kérdése és tömeges bevándorlás fogja kezdetét venni magyarországra..csak nem délről. most ezek a tények, azokkal pedig nehéz vitázni (bár biztosan van, aki erre is képes), én személy szerint mint családos ember a gyerekek érdekeit nézve inkább élek egy biztonságos de csóri országban és nem fogom őket nyugatra küldeni.

Rossz a megkozelitesed. Nincs ket oldal. Van egy Orbani es van tobbszaz masik. Eleg elozo oldalon megnezni Ungvary Rudolf es Tamas Gaspar Miklos beszelgeteset. Azt kene elfelejteni, h aki nem ert egyet Orbannal, az mar hazaarulo. Rengeteg kerdesben en is osztom a kormany allaspontjat. Igen a migrans kerdesben is, de van csomo minden pl ez a terroristazas rohadt karos. Nezd meg Triki is lement zsoltika szintjere, ezzel a hataron le kellett volna loni szoveggel, pedig o meg nem is egy tanulatlan proli.

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: Oct 30 2015, 10:52

--------------------

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Oct 30 2015, 11:45
Létrehozva: #11645

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(dawyd728 @ Oct 30 2015, 10:09) *
Rossz a megkozelitesed. Nincs ket oldal. Van egy Orbani es van tobbszaz masik. Eleg elozo oldalon megnezni Ungvary Rudolf es Tamas Gaspar Miklos beszelgeteset. Azt kene elfelejteni, h aki nem ert egyet Orbannal, az mar hazaarulo. Rengeteg kerdesben en is osztom a kormany allaspontjat. Igen a migrans kerdesben is, de van csomo minden pl ez a terroristazas rohadt karos. Nezd meg Triki is lement zsoltika szintjere, ezzel a hataron le kellett volna loni szoveggel, pedig o meg nem is egy tanulatlan proli.

Gondolom van annyi jogunk a határvédelemre, mint a közel kelet egyetlen demokráciájának.

De valaki majd megmagyarázza, hogy Szíria, Irak közvetlen szomszédainál miért van high tech kerítés automata fegyverekkel és tűzparanccsal. Ha az nem náci, akkor orbán csirkehálója vízágyúval mitől az.

Valaki? Okos emberek?

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Oct 30 2015, 12:20
Létrehozva: #11646

bentlakásos

IDÉZET(Triki Lauda @ Oct 30 2015, 11:45) *
Gondolom van annyi jogunk a határvédelemre, mint a közel kelet egyetlen demokráciájának.

De valaki majd megmagyarázza, hogy Szíria, Irak közvetlen szomszédainál miért van high tech kerítés automata fegyverekkel és tűzparanccsal. Ha az nem náci, akkor orbán csirkehálója vízágyúval mitől az.

Valaki? Okos emberek?

Megint hogy jon ide Izrael?
Meg jo, h tuzparancs van, amikor veres kezzel csinalnak rendet evtizedek ota maguk korul. Az lenne a hulye, aki nem igy csinalna helyukben. Persze itt most szigoruan a vedekezesrol beszelek. Az megint mas kerdes, miert kellett ezt az utalatot kivivniuk maguk ellen. Miert kellett mindenkivel osszeveszni a regioban.

A tersegben egy terror szervezet ellen vedekeznek, akik fel vannak szerelve high-tech iraki kormanyeroktol szerzett, amugy amerikai fegyverekkel.

Egyebkent ha mar velem beszelgetsz, akkor jo lenne nem a szamba adni, h szerintem nacisagra vall a keritesunk, es hasonlok. Te direkt gyujtesz minden olyan impulzust, ami kellokeppen bepoccent teged az egesz migrans kerdesben, majd minden szart razuditasz a vitapartneredre, aki leginkabb csak par dologban nem ertett veled egyet.

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: Oct 30 2015, 12:44

--------------------

+Quote Post
grosfater
hozzászólás Oct 30 2015, 01:46
Létrehozva: #11647

bentlakásos

Regisztrált: 21-July 08
Innen: NK
Azonosító: 952

IDÉZET(dawyd728 @ Oct 30 2015, 10:09) *

nem, nem rossz a megközelítés, mert ebben a kérdésben is sikeresen kettészakították az országot..én nem foglalkozom azzal, hogy ki mit ír-gondol e témával kapcsolatban, mert nem érdekel. nem kell lelőni senkit, nem kell a szemitizmus-náci eszme, csak tisztán kell látni a témában..ez nem jó, ez nem kell európában. nem kellenek ide a muszlim eszmék, nincs szüksége a magyaroknak bevándorlókra. kezdjünk valamit a hazai munkanélküliséggel, a szegény rétegekkel és ha ezek után szükségünk van a bevándorlókra, akkor hajrá, hadd jöjjenek. de a lényeg, hogy abszolút nincs rájuk szükség itt. ha nyugaton igen...na az ne a mi gondunk legyen, azt oldják meg ők, ahogy akarják.. ettől függetlenül, nagy baj lesz ebből és ezt nagyon jól meglátta orbán. ezt nem vitathatjuk el tőle.

+Quote Post
forza
hozzászólás Oct 30 2015, 02:13
Létrehozva: #11648

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(grosfater @ Oct 30 2015, 01:46) *
nem, nem rossz a megközelítés, mert ebben a kérdésben is sikeresen kettészakították az országot..én nem foglalkozom azzal, hogy ki mit ír-gondol e témával kapcsolatban, mert nem érdekel. nem kell lelőni senkit, nem kell a szemitizmus-náci eszme, csak tisztán kell látni a témában..ez nem jó, ez nem kell európában. nem kellenek ide a muszlim eszmék, nincs szüksége a magyaroknak bevándorlókra. kezdjünk valamit a hazai munkanélküliséggel, a szegény rétegekkel és ha ezek után szükségünk van a bevándorlókra, akkor hajrá, hadd jöjjenek. de a lényeg, hogy abszolút nincs rájuk szükség itt. ha nyugaton igen...na az ne a mi gondunk legyen, azt oldják meg ők, ahogy akarják.. ettől függetlenül, nagy baj lesz ebből és ezt nagyon jól meglátta orbán. ezt nem vitathatjuk el tőle.

+1

Ez tényleg ennyire egyszerű.

Így sincs elég munkahely, nem tudom, akkor pár százezer újonnan érkezettnek hirtelen hogyan teremtenénk. A saját fiataljaink mennek ki külföldre, mert itt reménytelen, mert nem találnak munkát. Full idegeneknek meg teremtenénk a semmiből hirtelen? Vagy ami még rosszabb, lenne még pár százezer ember, akit el kéne tartani? Sehogy se áll össze a képlet a fejemben.

Ugyanakkor meg baromira sajnálom azokat, akik tényleg háború elől menekülnek, az életükért futnak. Mert terroristák ide vagy oda, rengetegen tényleg nem poénból vándoroltak el idáig. Ezt az egész helyzetet csak nagyon komoly összefogással lehetne orvosolni, talán azt is megkockáztatom, hogy az európai együttműködés ide már édes-kevés, itt globálisan kellene valamit tenni.

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Oct 30 2015, 02:46
Létrehozva: #11649

bentlakásos

IDÉZET(grosfater @ Oct 30 2015, 01:46) *

Az elozo oldalt Tamas Gaspar Miklos lerasszistazza Ungvary Rudolfot. Erted azt az Ungvary Rudolfot, aki naci nemet kormanyzashoz hasonlitja mar 2010 ota az Orban kormanyt, szoval ez az ember azert rasszista, mert szerinte az iszlam vilag most eli a maga 30 eves haborujat. Egyszeruen kulturalisan vannak olyan lemaradasban, ami kis szamban meg csakcsak integralhato, de ilyen nagyba eselytelen, mert ugyis a nagyvarosokban egyfajta gettosodashoz vezetne az egesz. Ez utan Ungvary rasszista lett Tamas Gaspar Miklos szemeben.

Ezek utan ne mondja nekem senki, h ket oldalra van szakadva az orszag. Eppen Orban szakitja szet azzal, aki nem osztja az allaspontjat maradektalanul, az nem velunk van. Van a mi, hazaszeretok es a tobbiek, a hazaarulok.

--------------------

+Quote Post
Syd_Barrett
hozzászólás Nov 11 2015, 01:07
Létrehozva: #11650

bentlakásos

Regisztrált: 8-June 08
Azonosító: 822

fejezzük le, akarom mondani, lőjük fejbe a tenorista migráncsot, hörr!!!4!négy!!

http://hvg.hu/itthon/20151105_Jaszberenyi_..._artatlan_az_el

Jászberényi egyébként egy tök szimpatikusnak tűnő fazon, aki élből lekörözte az egész magyar sajtót azzal, hogy kint volt a kurdoknál, és onnan tudósított, például Kobani visszafoglalásáról (kurva jó cikkei vannak). de mivel ő ott élt, neki ezek az arcok inkább barátai lettek (gondolom én), mint hírforrások, ezért elhitt nekik mindent. na most ebbe becsúszhat egy-egy baki, ezt egy kultúrember elismeri, ahogy ő is tette. ebből lett a szélsőjobbos, putyinista médiában az, hogy a fociedző terrorista volt. sőt, még olyan verzióját is láttam ennek, hogy a fazon tíz éve volt az an-Núszra front tagja, ami amúgy három éve alakult meg, tehát ezt nevezik aztán igazi Nostradamusnak, de kukacékat ez se zavarta.

de mondok egy másik példát a kukacinfós hírhamisításra. volt ugye egy sztori a nyáron, hogy "egy migráncs machetével levágta egy rendőr kezét Milánóban", itt a kukacinfós "hír", (amiből mémek is születtek nálunk, azt mutatva, hogy itt ezt fogják csinálni a bevándorlók), csakhogy ha annyi fáradságot vesz magának az egyszeri (gyík)ember, hogy megnézze az eredetit az ANSA-n, az olasz hírügynökségen, akkor látja, hogy salvadori és ecuadori volt a két elkövető (véletlenül se szírek és/vagy afgánok), akiket valószínűleg nagy mennyiségű, Stohl Buci által kedvelt cuccal kaptak el.
már a címválasztás mutatja a hamisítást: a liberálisok kedvencei machetével vágták le egy rendőr karját..., na most 1) nekem nemzeti liberálisként mi közöm van egy ecuadori drogdílerhez? 2) a szírek se a "kedvenceim", pusztán elismerem a háború elől menekülők jogát az élethez.

például ezt mondták az ügyről az illetékes olaszok:

"The attackers have nothing to do with the refugees," said Piedmont Governor Sergio Chiamparino, who also chairs the Conference of Regions.
Senate Speaker Pietro Grasso from the ruling Democratic Party (PD) said the incident must not be confused with the immigration issue. "This absolutely insane act must not be confused with the problem of immigration," Grasso said. "We must keep the two things separate," he added. "This act of total insanity could not have been predicted, anywhere in the world...it has nothing to do with the rest of the problems".

és mindezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkit engedjenek be, sőt, csak azt, hogy nézzünk már körül, az Isten szerelmére, mielőtt hülyeségeket mondunk, meg azt, hogy legyen tökünk elismerni a tévedést. ja, és direkt nem tértem ki arra, hogy ha valaki Nógrádit, a többszörösen lebukott "szakértőt", vagy Bayer Zsótit, a bárkit megfelelő tarifáért gyűlölő cöfögőt isteníti. mert ez vélemény kérdése, csak a tényekkel akartam foglalkozni.

és még egy dolog, ha már Soros György lett Orbán fő céltáblája (btw ő intézte a főnök angliai ösztöndíját anno):

"Zacsek Gyula: Termeszek rágják a nemzetet, avagy gondolatok a Soros-kurzusról és a Soros-birodalomról, 1992. szeptember 3., Magyar Fórum:
"Nézzék meg Orbán Viktor szerepét. A Soros Alapítvány évek óta öli bele
a pénzt. A választások után főszerepet osztottak rá. (...) Ordenáré
módon folyt az Orbán műsor a parlamenttől a TV-ig mindenhol. Egy fiatal
gyereknek egy ekkora karrier nagyon tetszhet. Látszik, hogy élvezettel
csinálja. Csak egy dolgot felejtett el: ebből a mókuskerékből tisztán,
gerincsérülés nélkül kiszállni már nem lehet. Most már késő van ahhoz,
hogy nemzeti értékeket és értékrendet támogató személyként jelenjen meg a
Fidesszel, pártjával együtt."

A hozzászólást -Syd_Barrett- szerkesztette a következő időpontban: Nov 11 2015, 01:33

--------------------
Mika Häkkinen - Spa 2000

Gyógyulj meg Schumi!

+Quote Post
stoke
hozzászólás Nov 12 2015, 07:17
Létrehozva: #11651

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(Syd_Barrett @ Nov 11 2015, 01:07) *
fejezzük le, akarom mondani, lőjük fejbe a tenorista migráncsot, hörr!!!4!négy!!

http://hvg.hu/itthon/20151105_Jaszberenyi_..._artatlan_az_el

Jászberényi egyébként egy tök szimpatikusnak tűnő fazon, aki élből lekörözte az egész magyar sajtót azzal, hogy kint volt a kurdoknál, és onnan tudósított, például Kobani visszafoglalásáról (kurva jó cikkei vannak). de mivel ő ott élt, neki ezek az arcok inkább barátai lettek (gondolom én), mint hírforrások, ezért elhitt nekik mindent. na most ebbe becsúszhat egy-egy baki, ezt egy kultúrember elismeri, ahogy ő is tette. ebből lett a szélsőjobbos, putyinista médiában az, hogy a fociedző terrorista volt. sőt, még olyan verzióját is láttam ennek, hogy a fazon tíz éve volt az an-Núszra front tagja, ami amúgy három éve alakult meg, tehát ezt nevezik aztán igazi Nostradamusnak, de kukacékat ez se zavarta.

de mondok egy másik példát a kukacinfós hírhamisításra. volt ugye egy sztori a nyáron, hogy "egy migráncs machetével levágta egy rendőr kezét Milánóban", itt a kukacinfós "hír", (amiből mémek is születtek nálunk, azt mutatva, hogy itt ezt fogják csinálni a bevándorlók), csakhogy ha annyi fáradságot vesz magának az egyszeri (gyík)ember, hogy megnézze az eredetit az ANSA-n, az olasz hírügynökségen, akkor látja, hogy salvadori és ecuadori volt a két elkövető (véletlenül se szírek és/vagy afgánok), akiket valószínűleg nagy mennyiségű, Stohl Buci által kedvelt cuccal kaptak el.
már a címválasztás mutatja a hamisítást: a liberálisok kedvencei machetével vágták le egy rendőr karját..., na most 1) nekem nemzeti liberálisként mi közöm van egy ecuadori drogdílerhez? 2) a szírek se a "kedvenceim", pusztán elismerem a háború elől menekülők jogát az élethez.

például ezt mondták az ügyről az illetékes olaszok:

"The attackers have nothing to do with the refugees," said Piedmont Governor Sergio Chiamparino, who also chairs the Conference of Regions.
Senate Speaker Pietro Grasso from the ruling Democratic Party (PD) said the incident must not be confused with the immigration issue. "This absolutely insane act must not be confused with the problem of immigration," Grasso said. "We must keep the two things separate," he added. "This act of total insanity could not have been predicted, anywhere in the world...it has nothing to do with the rest of the problems".

és mindezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkit engedjenek be, sőt, csak azt, hogy nézzünk már körül, az Isten szerelmére, mielőtt hülyeségeket mondunk, meg azt, hogy legyen tökünk elismerni a tévedést. ja, és direkt nem tértem ki arra, hogy ha valaki Nógrádit, a többszörösen lebukott "szakértőt", vagy Bayer Zsótit, a bárkit megfelelő tarifáért gyűlölő cöfögőt isteníti. mert ez vélemény kérdése, csak a tényekkel akartam foglalkozni.

és még egy dolog, ha már Soros György lett Orbán fő céltáblája (btw ő intézte a főnök angliai ösztöndíját anno):

"Zacsek Gyula: Termeszek rágják a nemzetet, avagy gondolatok a Soros-kurzusról és a Soros-birodalomról, 1992. szeptember 3., Magyar Fórum:
"Nézzék meg Orbán Viktor szerepét. A Soros Alapítvány évek óta öli bele
a pénzt. A választások után főszerepet osztottak rá. (...) Ordenáré
módon folyt az Orbán műsor a parlamenttől a TV-ig mindenhol. Egy fiatal
gyereknek egy ekkora karrier nagyon tetszhet. Látszik, hogy élvezettel
csinálja. Csak egy dolgot felejtett el: ebből a mókuskerékből tisztán,
gerincsérülés nélkül kiszállni már nem lehet. Most már késő van ahhoz,
hogy nemzeti értékeket és értékrendet támogató személyként jelenjen meg a
Fidesszel, pártjával együtt."

Ennek a Jászberényinek tényleg jó tudósításai vannak. Elolvastam már egy jó köteggel. Köszi!

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
stoke
hozzászólás Nov 13 2015, 07:09
Létrehozva: #11652

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

Aztakurva.
Ez mekkora telitalálat. Mind2 fele.

http://24.hu/poszt-itt/2014/07/27/jaszbere...rosszul-vagyok/

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Nov 14 2015, 09:42
Létrehozva: #11653

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

Érdekes látni hogy hirtelen minden második fb bejegyzés egy francia zászló mint profil kép megosztás vagy hestegprejforfransz, meg a többi amivel tisztelegni lehet. Viszont ha 100 kínai családos apa lent ragad a bányába azt a kutya se szarja le. Afrikai éhező gyerekekről ne is beszéljek. Milyen furán van az emberi agy bekötve. mellow.gif

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 14 2015, 12:38
Létrehozva: #11654

A4

Azt hiszem, az események magukért beszélnek. Lehet itt Nógrádizni, csak nem érdemes. Leszarom, mit írt az önéletrajzában vagy mit sem, de elejétől fogva igaza volt, megjósolta, hogy ez lesz a vége a nagy buksi simogatásnak. Persze egyszerűbb volt őt lejáratni, mint a valódi problémával foglalkozni. Kár, hogy igaza lett, de csak a vak nem látta előre, hogy ez lesz. És ez valszeg csak a kezdet...

Együttérzek a párizsiakkal, és ezt az egész európai értékrend, a szabadság elleni támadásnak fogom fel. Ha ezt ennyiben hagyják/juk, akkor Európa is olyanná válhat, mint Tel-Aviv: reggel elindulsz, felszállsz a buszra, és 50%, hogy este hazaérsz, 50%, hogy egy bombatámadásban meghalsz. Remélem, a sok ártatlan ember halálának legalább annyi "értelme" lesz (rossz szó, de nem jut eszembe más), hogy végre felébred mindenki, és picsán rúgják az ISIS-t egyszer s mindenkorra. Súlyos politikai hibák következménye, hogy ez megtörténhetett, évekkel ezelőtt cselekedni kellett volna.

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
Syd_Barrett
hozzászólás Nov 14 2015, 01:50
Létrehozva: #11655

bentlakásos

Regisztrált: 8-June 08
Azonosító: 822

IDÉZET(forza @ Nov 14 2015, 12:38) *
Azt hiszem, az események magukért beszélnek. Lehet itt Nógrádizni, csak nem érdemes. Leszarom, mit írt az önéletrajzában vagy mit sem, de elejétől fogva igaza volt, megjósolta, hogy ez lesz a vége a nagy buksi simogatásnak. Persze egyszerűbb volt őt lejáratni, mint a valódi problémával foglalkozni. Kár, hogy igaza lett, de csak a vak nem látta előre, hogy ez lesz. És ez valszeg csak a kezdet...

Együttérzek a párizsiakkal, és ezt az egész európai értékrend, a szabadság elleni támadásnak fogom fel. Ha ezt ennyiben hagyják/juk, akkor Európa is olyanná válhat, mint Tel-Aviv: reggel elindulsz, felszállsz a buszra, és 50%, hogy este hazaérsz, 50%, hogy egy bombatámadásban meghalsz. Remélem, a sok ártatlan ember halálának legalább annyi "értelme" lesz (rossz szó, de nem jut eszembe más), hogy végre felébred mindenki, és picsán rúgják az ISIS-t egyszer s mindenkorra. Súlyos politikai hibák következménye, hogy ez megtörténhetett, évekkel ezelőtt cselekedni kellett volna.

sad.gif

de te most tényleg ennyire egyszerű vagy, vagy jön az utalás a Habony-Finkelstein művektől? szerinted az iszlám állam (ami elkövette a merényleteket) egyenlő az iszlám állam elől menekülőkkel? ha igen, akkor nincs több kérdésem, tisztelt bíróság.

"A Iszlám Állam közleményének néhány részlete:
„A kalifátus katonái az undor és perverzió fővárosát támadták meg. Nyolc testvérünk robbanószerekkel és gépfegyverekkel felfegyverkezve, előre kiválasztott célpontokat támadtak meg: a Stade de France-ot, ahol a félkegyelmű Francois Hollande is a német-francia meccs nézői között volt, a Bataclan klubbot, ahol több száz bálványimádó vett részt egy elfajzott buliban, ahogy a többi megtámadott helyszínen is a tizedik, tizenegyedik és tizennyolcadik kerületben....
Franciaországnak és azoknak, akik ugyanazon az úton járnak tudniuk kell, hogy továbbra is elsődleges célpontjai az Iszlám Államnak...
Ez a támadás csak a kezdete volt egy viharnak, egy figyelmeztetés..."
A nyilatkozat szerint a szervezet folytatja támadásait Mohamed próféta megsértéséért, a francia légicsapásokért az Iszlám Állam területein."

"Francois Hollande a kormány válságtanácskozása után azt mondta, az Iszlám Állam fegyveresei követtek el „háborús cselekményt". A 127 áldozattal járó támadásokat külföldről szervezték meg, de voltak Franciaországban is segítőik."

mint ahogy a Charlie Hebdo-mészárlásnak is második-harmadik generációs francia muszlim elkövetői voltak, nem menekültek, amit a kamukéró, ügynök szerelmetek mondogatott folyamatosan.

--------------------
Mika Häkkinen - Spa 2000

Gyógyulj meg Schumi!

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 14 2015, 01:56
Létrehozva: #11656

bentlakásos

IDÉZET(forza @ Nov 14 2015, 12:38) *

Franciaország XX. századi bevándorlóinak sarjai mészároltak. Egy elbaszott integrációs folyamat végeredményét látod. Semmi köze ennek a jelenlegi menekülthullámhoz.

A menekülthullám több évtized múlva okozhat ilyen károkat. Azért feltételes a mód, mert jelenleg nem lehet eldönteni, mennyi, milyen összetételű menekült fog beérkezni és a fogadó országokban a képmutató facebook posztok és egyéb látszaton túl, képesek leszünk valóban integrálni a beérkezőket és nem a társadalom peremére kényszeríteni, ahogy azt a franciák csinálták.

Nógrádit én személy szerint kedvelem. Nagyot csalódtam benne, de sosem tartottam egy kóklernak. Biztos van az a pénz, amiért korpás a haj, de a mondandójának nagyobbik részének mindig is volt értelme. Az, h egy egyszerű habonyistának titulálják jó néhányan, az legalább annyira hamis, mint az ő életrajza.

Iszám Állam tekintetében igazad.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 14 2015, 02:04
Létrehozva: #11657

bentlakásos

IDÉZET(Syd_Barrett @ Nov 14 2015, 01:50) *
sad.gif

de te most tényleg ennyire egyszerű vagy, vagy jön az utalás a Habony-Finkelstein művektől? szerinted az iszlám állam (ami elkövette a merényleteket) egyenlő az iszlám állam elől menekülőkkel? ha igen, akkor nincs több kérdésem, tisztelt bíróság.

?A kalifátus katonái az undor és perverzió fővárosát támadták meg. Nyolc testvérünk robbanószerekkel és gépfegyverekkel felfegyverkezve, előre kiválasztott célpontokat támadtak meg: a Stade de France-ot, ahol a félkegyelmű Francois Hollande is a német-francia meccs nézői között volt, a Bataclan klubbot, ahol több száz bálványimádó vett részt egy elfajzott buliban, ahogy a többi megtámadott helyszínen is a tizedik, tizenegyedik és tizennyolcadik kerületben....
Franciaországnak és azoknak, akik ugyanazon az úton járnak tudniuk kell, hogy továbbra is elsődleges célpontjai az Iszlám Államnak...
A nyilatkozat szerint a szervezet folytatja támadásait Mohamed próféta megsértéséért, a francia légicsapásokért az Iszlám Állam területein."

"Francois Hollande a kormány válságtanácskozása után azt mondta, az Iszlám Állam fegyveresei követtek el ?háborús cselekményt". A 127 áldozattal járó támadásokat külföldről szervezték meg, de voltak Franciaországban is segítőik."

mint ahogy a Charlie Hebdo-mészárlásnak is második-harmadik generációs francia muszlim elkövetői voltak, nem menekültek, amit a kamukéró, ügynök szerelmetek mondogatott folyamatosan.

Részben igazad van.
A kérdés, mi vezetett oda, h a második-harmadik generációs francia muszlimok radikalizálódtak? Egy olyan Európában, ahol a lakosság kb 10%-a munkanélküli, hogyan fogod ekkora nagy számnál véghezvinni az integrációt?

Itt és itt MTVA mentes stat, ha nem hinnél nekik.

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: Nov 14 2015, 02:10

--------------------

+Quote Post
forza
hozzászólás Nov 14 2015, 04:09
Létrehozva: #11658

A4

IDÉZET(Syd_Barrett @ Nov 14 2015, 01:50) *
sad.gif

„A kalifátus katonái az undor és perverzió fővárosát támadták meg. Nyolc testvérünk robbanószerekkel és gépfegyverekkel felfegyverkezve, előre kiválasztott célpontokat támadtak meg: a Stade de France-ot, ahol a félkegyelmű Francois Hollande is a német-francia meccs nézői között volt, a Bataclan klubbot, ahol több száz bálványimádó vett részt egy elfajzott buliban, ahogy a többi megtámadott helyszínen is a tizedik, tizenegyedik és tizennyolcadik kerületben....

"Francois Hollande a kormány válságtanácskozása után azt mondta, az Iszlám Állam fegyveresei követtek el „háborús cselekményt". A 127 áldozattal járó támadásokat külföldről szervezték meg, de voltak Franciaországban is segítőik."

Oszthatsz magas lóról, de a tény az, hogy Nógrádinak igaza lett, robbantgatnak Európában, és hidd el, nem fognak megállni Párizsnál. A menekülteket meg sose azonosítottam a terroristákkal, ez a te fantazmagóriád, meg a ballib sajtó kedvenc érve, hogy a csúnya rossz fasisztákok a menekülteket a terroristákkal azonosítják. Hát nem. Viszont ha 100 ezer menekültre jut akár egy terrorista (és valszeg a valós szám ennél sokkal több), akkor már el kell gondolkozni azon, hogy vajon kit és hogyan szabad beengedni, ha ennek ekkora a kockázata. És itt jön az, hogy kapálózhatsz, de Nógrádinak igenis igaza volt, nagyon nagy a nemzetbiztonsági kockázata ezeknek az embereknek a beengedésének. Ezt el lehet bagatellizálni, meg - és ezt dawyd-nak is mondom, mert nem akarok külön még egy kommentet írni - lehet jönni itt azzal, hogy x-edik generációs bevándorlók műve a tegnapi, és igazából nekem azzal nincs is bajom, ha ti elhitetitek magatokkal, hogy csupa szerencsétlen az, aki be akar lépni EU-területre, és csak felesleges hisztéria, amit a Nógrádihoz hasonló véleménnyel bírók lenyomnak, de nincs igazatok, teszem hozzá, SAJNOS.

Sajnálom a szerencsétlen embereket, de ha a megmentésüknek az az ára, hogy közben velük beszivárognak nem kívánatos elemek is, akkor azt kell mondjam - bármennyire is nem keresztény hozzáállás -, hogy nem szabad beengedni őket. Nem szeretném, ha úgy kellene reggel munkába indulnom akár nekem, akár a szeretteimnek, hogy attól retteghetek, mikor lövi le vagy robbantja fel egy terrorista. Mindigis az "élni és élni hagyni" elvet vallottam, de ha ebből csak az "élni hagyni" rész valósul meg, miközben számomra az "élni" részt veszélyeztetik, akkor azt kell mondjam, hogy na EZT NEM támogatom.

--------------------

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Nov 14 2015, 04:58
Létrehozva: #11659

bentlakásos

IDÉZET(forza @ Nov 14 2015, 04:09) *
Oszthatsz magas lóról, de a tény az, hogy Nógrádinak igaza lett, robbantgatnak Európában, és hidd el, nem fognak megállni Párizsnál. A menekülteket meg sose azonosítottam a terroristákkal, ez a te fantazmagóriád, meg a ballib sajtó kedvenc érve, hogy a csúnya rossz fasisztákok a menekülteket a terroristákkal azonosítják. Hát nem. Viszont ha 100 ezer menekültre jut akár egy terrorista (és valszeg a valós szám ennél sokkal több), akkor már el kell gondolkozni azon, hogy vajon kit és hogyan szabad beengedni, ha ennek ekkora a kockázata. És itt jön az, hogy kapálózhatsz, de Nógrádinak igenis igaza volt, nagyon nagy a nemzetbiztonsági kockázata ezeknek az embereknek a beengedésének. Ezt el lehet bagatellizálni, meg - és ezt dawyd-nak is mondom, mert nem akarok külön még egy kommentet írni - lehet jönni itt azzal, hogy x-edik generációs bevándorlók műve a tegnapi, és igazából nekem azzal nincs is bajom, ha ti elhitetitek magatokkal, hogy csupa szerencsétlen az, aki be akar lépni EU-területre, és csak felesleges hisztéria, amit a Nógrádihoz hasonló véleménnyel bírók lenyomnak, de nincs igazatok, teszem hozzá, SAJNOS.

Sajnálom a szerencsétlen embereket, de ha a megmentésüknek az az ára, hogy közben velük beszivárognak nem kívánatos elemek is, akkor azt kell mondjam - bármennyire is nem keresztény hozzáállás -, hogy nem szabad beengedni őket. Nem szeretném, ha úgy kellene reggel munkába indulnom akár nekem, akár a szeretteimnek, hogy attól retteghetek, mikor lövi le vagy robbantja fel egy terrorista. Mindigis az "élni és élni hagyni" elvet vallottam, de ha ebből csak az "élni hagyni" rész valósul meg, miközben számomra az "élni" részt veszélyeztetik, akkor azt kell mondjam, hogy na EZT NEM támogatom.

Ne haragudj Forza, de ahhoz nem kellett nagy szakértelem, h Franciaországban január után lesznek még terrorista akciók. A nyugati titkosszolgálatok publikált adataiból látszott, h az a több ezres szám, akik Európából mentek ki harcolni ISIS mellett, azok később veszélyforrást jelenthetnek, illetve h még sokan lehetnek, akik nem mentek el, de hasonlóan radikális nézeteket vallanak. Nem az volt a kérdés hol lesz merénylet, hanem mikor. Engem nem lepett meg az egész. A mértéke igen, én egy nagyságrenddel kisebb terrorakciókra számítottam.

Amúgy ma Nógrádi éppen arról beszélt, h az ilyen általánosítások amit most te csinálsz, az semmi jóra nem vezet.

A hozzászólást -dawyd728- szerkesztette a következő időpontban: Nov 14 2015, 04:58

--------------------

+Quote Post
blech
hozzászólás Nov 14 2015, 04:59
Létrehozva: #11660

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 7-October 09
Innen: Agram
Azonosító: 4,667

IDÉZET(dawyd728 @ Nov 14 2015, 02:56) *
Franciaország XX. századi bevándorlóinak sarjai mészároltak. Egy elbaszott integrációs folyamat végeredményét látod. Semmi köze ennek a jelenlegi menekülthullámhoz.

A menekülthullám több évtized múlva okozhat ilyen károkat. Azért feltételes a mód, mert jelenleg nem lehet eldönteni, mennyi, milyen összetételű menekült fog beérkezni és a fogadó országokban a képmutató facebook posztok és egyéb látszaton túl, képesek leszünk valóban integrálni a beérkezőket és nem a társadalom peremére kényszeríteni, ahogy azt a franciák csinálták.

Nógrádit én személy szerint kedvelem. Nagyot csalódtam benne, de sosem tartottam egy kóklernak. Biztos van az a pénz, amiért korpás a haj, de a mondandójának nagyobbik részének mindig is volt értelme. Az, h egy egyszerű habonyistának titulálják jó néhányan, az legalább annyira hamis, mint az ő életrajza.

Iszám Állam tekintetében igazad.

Az azért nem kicsit durva, hogy ezt egy az egyben a fogadó ország nyakába varrod! Ezt komolyan így is gondolod?

Azon kéne elgondolkozni, hogy mely kultúrkörből érkezve milyen számban lehet integrálni bevándorlókat. Erről nem illik beszélni, pedig szerintem nem mindegy, hogy 10 dánt vagy 10 indiait akarsz integrálni...
A másik fontos kérdés, hogy a bevándorlók akarnak-e integrálódni, ill. képzettségükből kifolyólag képesek-e rá.

Ma nagy probléma Európában, hogy ezekért a mondatokért kirekesztés, szélsőséges megbélyegzés jár, ezáltal közvetve pedig sok dolog elhallgatása. Ami lehet, hogy politikailag korrekt, viszont nem biztos, hogy a legeredményesebb.

+Quote Post

586 Oldal V  « < 581 582 583 584 585 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018 October 19th - 02:11