IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

270 Oldal V  « < 268 269 270  
Reply to this topicStart new topic
Felipe Massa fan club, Nem rossz a srác
Áron
hozzászólás Jun 22 2014, 09:34
Létrehozva: #5381

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 8-July 13
Azonosító: 6,713

Jó volt újra a pole-ban látni smile.gif És nem csak ez volt szép, hanem a Williams 1-2 is. Egyébként a futamon Bottas szvsz. megérdemelte a dobogót, gyorsabb volt versenykörülmények között nála.
Go to the top of the page

+Quote Post
Pali
hozzászólás Jul 4 2014, 10:28
Létrehozva: #5382

bentlakásos

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

Bakker, ugyanaz mint tavaly.

+Quote Post
still
hozzászólás Jul 4 2014, 12:07
Létrehozva: #5383

Jamon Serrano (Befana fan)

Csoport: Moderators
Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(Pali @ Jul 4 2014, 11:28) *
Bakker, ugyanaz mint tavaly.

Ez nem az ő pályája.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jul 4 2014, 12:25
Létrehozva: #5384

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(still @ Jul 4 2014, 01:07) *
Ez nem az ő pályája.

Most cink nélkül: van még szerencsétlennek ilyen egyáltalán? Részemről az osztrák pole ellenére sem látom a nagy reneszánszát, ami be lett ígérve a csapatváltással. Bottas stabilan veri, szerintem nyugdíjba is fogja küldeni.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Jul 7 2014, 08:49
Létrehozva: #5385

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

Massa nem véletlenül volt ott múlthéten a Norisringen. Elég valószínű, h F1 után oda menne versenyezni. Ha idén nem jött volna a Willy, akkor már idén is ott ment volna.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
Áron
hozzászólás Nov 23 2014, 05:03
Létrehozva: #5386

törzsvendég

No, a szezon végére csak összeszedte magát és végre a balszerencse is elkerülte. Nem volt ez egy rossz év, különösen jó volt látni az örömöt az arcán a mai díjátadón smile.gif Szerintem jövőre még helye van a mezőnyben, másodvirágzását éli a Williamsnél. Nem T1 pilóta, de ugyanúgy ahogy Buttonnak, neki is még 1 évnek lennie kell szvsz. Aztán pedig jöhetne a helyére a másik brazil smile.gif

A hozzászólást -Áron- szerkesztette a következő időpontban: Nov 23 2014, 05:04

+Quote Post
Ferrarista
hozzászólás Nov 23 2014, 05:09
Létrehozva: #5387

TUSKÓ

Regisztrált: 4-February 12
Azonosító: 6,406

IDÉZET(Áron @ Nov 23 2014, 05:03) *
No, a szezon végére csak összeszedte magát és végre a balszerencse is elkerülte. Nem volt ez egy rossz év, különösen jó volt látni az örömöt az arcán a mai díjátadón smile.gif Szerintem jövőre még helye van a mezőnyben, másodvirágzását éli a Williamsnél. Nem T1 pilóta, de ugyanúgy ahogy Buttonnak, neki is még 1 évnek lennie kell szvsz. Aztán pedig jöhetne a helyére a másik brazil smile.gif

messze jobb mint birkacselló volt. Birka egyedül akkor volt jó, amikor a brawnban ült a ferraris korszaka után.

+Quote Post
Zava
hozzászólás Apr 8 2015, 12:59
Létrehozva: #5388

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Regisztrált: 15-November 07
Innen: Szigetszentmiklós
Azonosító: 323

:DDDDDDDDDDDDDDDDD

--------------------
Aki nem Kimit akarja az hazudik ;) - nm
Az F1 a motorsportok Apple-je - Mochok

+Quote Post
Áron
hozzászólás Apr 8 2015, 01:23
Létrehozva: #5389

törzsvendég

IDÉZET(Zava @ Apr 8 2015, 01:59) *

Kiragadtak valamit és leközlik külön cikként, kb.

"Még most is, amikor a Williams a konstruktőri bajnokságban korábbi csapata, a Ferrari mögött végez, Felipe Massa olyan boldog, mint még soha – karrierje második virágzását éli éppen. Ami 2014-hez képest megváltozott a csapatban, és amit különösen értékel is, hogy tisztelik, és hallgatnak rá. Csapata véleménye szerint nem csak egy autóra van szükségük, hanem egy olyan autóra, amelyben a pilótáik jól érezik magukat. „Muszáj éreznem a csapat tiszteletét.” – mondja a brazil az F1i-nek adott interjúban.

„Ez az, amit a Ferrarinál töltött utolsó évemben nem igazán éreztem, de most 100%-ig így van.” – magasztalja jelenlegi munkaadóját. „A Forma-1-ben minden nagyon kiélezett, így minden területen tökéletes munkát kell végezni. Ha az ember azt érzi, hogy valamit nem jól csinál, vagy nem boldog, akkor ez biztos, hogy a teljesítményen is meglátszik majd.”

Ezért Massa azon a véleményen van, hogy a pszichológia, a szokás és a módszer, ahogy az emberek dolgoznak, és ahogy érzik magukat – nagyon fontos, hogy kifogástalan összhangban legyenek. „Ellenkező esetben könnyű egy-két tized másodpercet veszíteni, és ez azt jelenti, hogy lassabb leszel, ahelyett, hogy javulnál. A Williams nem csak segített nekem, hanem a csapatnak szüksége is van rám.” Massa kulcsfiguraként tekint magára a csapatnál. „Ez nem csak rám igaz, Valtterire is, de úgy érzem, nagyon fontos kulcsfigura vagyok a csapat életében, és az az érzésem, hogy ezzel a csapat is tisztában van.”

Minden amit a Williams az elmúlt két évben tett, és azóta is tesz, még akkor is, amikor a helyzet javult, minden egy célnak volt alárendelve – nem csak, hogy újra feljussanak a csúcsra, de hogy hosszú időn át ott is maradjanak. „Ez mindenképpen nagy öröm, mert az emberek tudják, hogy 100%-ban bízhatnak bennünk, és tudják, hogy tisztelhetik a csapatot. Egyszerűen csak a munkámra kell koncentrálnom, és én is azt akarom látni, hogy a csapat feljut a csúcsra, mert ez nekem is örömteli, hogy ennek a forradalomnak a részese lehetek.”

Massa csapatjátékosnak tartja magát, és ezért nem is volt boldog, amikor Ausztráliában azt látta, hogy a csapattársa hátfájás miatt nem tud rajthoz állni. „Néha az emberek azt gondolják: ’Rendben, az első versenyen egyedül Te indultál el, Valtteri nem volt ott, szóval szerencsés vagy.’ Nem voltam boldog, nagyon dühös voltam, mert tudjuk milyen fontosak a pontok a bajnokságban, és én a csapatot az élen akarom látni.” – tette világossá Massa.

Számára ez nem csak a csapattársával való harcról szólt, hanem arról is, hogy a tapasztalatával hozzájáruljon a csapat teljesítményéhez, illetve hogy felelősséget vállajon, hogy a csapatnak a lehető legjobbat hozza ki a hétvégéből. A Ferrarinál is ezt az elvet vallotta, ezért is mondott le a belső küzdelemről. „Azt hiszem emiatt vesztettem. Ha tudtam volna, hogy a Ferrarinál nem változik a szerepem, nem maradtam volna ilyen sokáig. Végül pedig kirúgtak.” Massa úgy érzi, hogy teljesen korrekten járt el az olasz csapattal. „Okosan kivártam a megfelelő pillanatot a távozásra, ami szerencsére végül jól sikerült.”

Massa úgy érzi alábecsülték, nem csak azért, mert 2008-ban majdnem a címet is megszerezte, hanem Kimi Räikkönen 2007-es világbajnoki címe miatt is. Az emberek csak a végeredményt látják, és azt mondják, hogy a finn fantasztikus munkát végzett. „Monzáig én voltam elől.” – emeli ki Massa – „Ha Monzában nem lett volna problémám, akkor több mint 12 ponttal Kimi előtt lettem volna. Akkor én lettem volna az elsőszámú.”

A fájdalmas emlékek ellenére fantasztikus pillanatokat is átélt az olasz csapattal. 2009-ben miután Magyarországon életveszélyes balesetet szenvedett, a csapat hihetetlen dolgot tett. „Igazán fontos része voltam a csapatnak. Nagyon jó érzés volt, egy igazi emberi érzés, ami igazán ritka a versenyzés világában.”

A Williams Massa utolsó esélye lehet. „Ez vagy jól működik majd, vagy vége.” – tette hozzá – „Azért versenyzek, hogy nyerjek. Nem csak azért, hogy a rajtrácson legyek. Hosszú pályafutásom alatt már több versenyt is nyertem, több szezonban. Amikor eljössz az első versenyre, és azt látod, hogy 1.4 másodperccel lassabb vagy, az kicsit frusztráló, de hát mit lehet tenni ilyenkor? Folytatnunk kell a harcot, és ha nem nyerünk bajnokságot, akkor legalább a második helyet kell megcéloznunk.”

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Apr 8 2015, 01:26
Létrehozva: #5390

IDÉZET(Zava @ Apr 8 2015, 12:59) *

Hát ez ezer sebből vérzik.

Egyrészt míg neki nem volt technikai hibája egészen Monzáig, addig Räikkönen Barcelonában és a Nürburgringen is dobogót, legkevesebb 12 pontot bukott el önhibán kívül. Massa ehhez képest jól diszkvalifikálta magát Kanadában a piros lámpával és bár a Hungaroringen a kvaliját eltolta a csapat rendesen, de azzal az autóval olyan gyalázatosan menni a futamon, hogy egyetlen helyet lépjen előre csak a 14-ikről rajtolva és kört kapjon mellé minden technikai probléma nélkül, akkor is szégyen.

A "Monza előtt kilenc ponttal álltam Kimi előtt" természetesen hülyeség, ahogy azt a cikkben is írták. Ahogyan az is, amire viszont nem tértek ki, hogy még ha harmadik is lesz Monzában, és ha el is engedi Spában Räikkönen és nyer is Interlagosban, akkor is csak 104 pontnál járt volna év végén, semmiképp nem lett volna világbajnok.

--------------------

+Quote Post
Zava
hozzászólás Apr 8 2015, 01:26
Létrehozva: #5391

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(Áron @ Apr 8 2015, 02:23) *
Kiragadtak valamit és leközlik külön cikként, kb.

találkoztam én is a teljes interjúval, attól még ez a 2007-tel kapcsolatos mondandója tömény (bal)faszság, akár kiragadják külön cikknek, akár egy nagy interjúban jön le.

--------------------

+Quote Post
Áron
hozzászólás Apr 8 2015, 01:32
Létrehozva: #5392

törzsvendég

IDÉZET(Zava @ Apr 8 2015, 02:26) *
találkoztam én is a teljes interjúval, attól még ez a 2007-tel kapcsolatos mondandója tömény (bal)faszság, akár kiragadják külön cikknek, akár egy nagy interjúban jön le.

Az lehet, de kiragadva úgy jön le, mintha csak annak élne, hogy sirassa 2007/2008-at.

+Quote Post
Zava
hozzászólás Apr 8 2015, 01:33
Létrehozva: #5393

( ͡° ͜ʖ ͡°)

IDÉZET(Áron @ Apr 8 2015, 02:32) *
Az lehet, de kiragadva úgy jön le, mintha csak annak élne, hogy sirassa 2007/2008-at.

ja, értem. mondjuk én nem azért röhögtem ki, mert siratja, hanem mert hülyeségeket beszél. rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Apr 8 2015, 05:10
Létrehozva: #5394

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

IDÉZET(A Professzor @ Apr 8 2015, 01:26) *
Hát ez ezer sebből vérzik.

Egyrészt míg neki nem volt technikai hibája egészen Monzáig, addig Räikkönen Barcelonában és a Nürburgringen is dobogót, legkevesebb 12 pontot bukott el önhibán kívül. Massa ehhez képest jól diszkvalifikálta magát Kanadában a piros lámpával és bár a Hungaroringen a kvaliját eltolta a csapat rendesen, de azzal az autóval olyan gyalázatosan menni a futamon, hogy egyetlen helyet lépjen előre csak a 14-ikről rajtolva és kört kapjon mellé minden technikai probléma nélkül, akkor is szégyen.

A "Monza előtt kilenc ponttal álltam Kimi előtt" természetesen hülyeség, ahogy azt a cikkben is írták. Ahogyan az is, amire viszont nem tértek ki, hogy még ha harmadik is lesz Monzában, és ha el is engedi Spában Räikkönen és nyer is Interlagosban, akkor is csak 104 pontnál járt volna év végén, semmiképp nem lett volna világbajnok.

Melbourne, Silverstone...

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Apr 8 2015, 07:57
Létrehozva: #5395

IDÉZET(Eulo_ @ Apr 8 2015, 05:10) *
Melbourne, Silverstone...

Räikkönen sérült autóval, csaknem körhátrányba kerülve jött fel negyediknek most Sepangban, ami szerinted nem volt említésre méltó mutatvány. Massa 2007-ben Melbourne-ben a mezőny végéről rajtolva vadonatúj motorral, sértetlen autóval - ami szerinted a McLareneknél is jobb, első erő kocsi volt - lett csak hatodik több, mint egyperces hátránnyal úgy, hogy már az első kör végén 18-ik volt. Ha minimálisan következetes vagy és Räikkönen semmi extrát nem csinált Malajziában most, akkor ez egy gyalázatos produkció volt, amolyan azévi Hungaroring 2 Massától.

Silverstone-ban meg lefullasztotta a kocsit a rajtrácson, ez mióta nem önhiba? Mellesleg ötödik lett, ami azt jelenti, hogy maximum egy pontot bukott Kubicával, ha el is rajtol, sem állt volna dobogóra. Azért az jó, hogy Massa tényszerű baromságaival nincs gondod, miszerint kilenc ponttal vezetett Monza előtt. És ha már az előbb a következetességről volt szó: azzal miért nincs problémád, hogy Massa elengedéssel akart pontokat szerezni, az miért csak Vettel 2010-es éve esetében érv, hogy miért kellett volna elengednie Webbert, amikor neki is ugyanúgy esélye volt még a címre? Látom, Rajkó utálata sok mindent felülír wink.gif

--------------------

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Apr 8 2015, 08:22
Létrehozva: #5396

törzsvendég

IDÉZET(A Professzor @ Apr 8 2015, 07:57) *
Räikkönen sérült autóval, csaknem körhátrányba kerülve jött fel negyediknek most Sepangban, ami szerinted nem volt említésre méltó mutatvány. Massa 2007-ben Melbourne-ben a mezőny végéről rajtolva vadonatúj motorral, sértetlen autóval - ami szerinted a McLareneknél is jobb, első erő kocsi volt - lett csak hatodik több, mint egyperces hátránnyal úgy, hogy már az első kör végén 18-ik volt. Ha minimálisan következetes vagy és Räikkönen semmi extrát nem csinált Malajziában most, akkor ez egy gyalázatos produkció volt, amolyan azévi Hungaroring 2 Massától.

Silverstone-ban meg lefullasztotta a kocsit a rajtrácson, ez mióta nem önhiba? Mellesleg ötödik lett, ami azt jelenti, hogy maximum egy pontot bukott Kubicával, ha el is rajtol, sem állt volna dobogóra. Azért az jó, hogy Massa tényszerű baromságaival nincs gondod, miszerint kilenc ponttal vezetett Monza előtt. És ha már az előbb a következetességről volt szó: azzal miért nincs problémád, hogy Massa elengedéssel akart pontokat szerezni, az miért csak Vettel 2010-es éve esetében érv, hogy miért kellett volna elengednie Webbert, amikor neki is ugyanúgy esélye volt még a címre? Látom, Rajkó utálata sok mindent felülír wink.gif

2 szót írtam le vesszővel elválasztva, erre te idenyomsz nekem egy ilyen bombasztikus semmit.

Massa a 3 közös évükben egyértelműen jobbnak (igen: JOBBNAK) bizonyult Raikkönennél, ezt csak részadatokkal lehet elvitatni.

Jellemző rád, hogy összevissza terelsz, ha egy tényszerű infot kapsz, jelen esetben azt, hogy két futamot is ignoráltál Massa pechei közül. Ki a fenét érdekel Malajzia? Volt akkor SC, amivel Massa előrébb tudott volna jönni egy olyan pályán, ahol nehéz előzni? Azt most nem tudom, hogy Massa lefullasztotta az autót, vagy lefulladt alatta, de az nettó hülyeség, hogy ne lett volna esélyea dobogóra. Hamiltont egész biztosan, mert aznap simán az időmérőre, és nem a versenyre ment.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Apr 8 2015, 09:23
Létrehozva: #5397

IDÉZET(Eulo_ @ Apr 8 2015, 08:22) *
1. 2 szót írtam le vesszővel elválasztva, erre te idenyomsz nekem egy ilyen bombasztikus semmit.

2. Massa a 3 közös évükben egyértelműen jobbnak (igen: JOBBNAK) bizonyult Raikkönennél, ezt csak részadatokkal lehet elvitatni.

3. Jellemző rád, hogy összevissza terelsz, ha egy tényszerű infot kapsz, jelen esetben azt, hogy két futamot is ignoráltál Massa pechei közül. Ki a fenét érdekel Malajzia? Volt akkor SC, amivel Massa előrébb tudott volna jönni egy olyan pályán, ahol nehéz előzni? Azt most nem tudom, hogy Massa lefullasztotta az autót, vagy lefulladt alatta, de az nettó hülyeség, hogy ne lett volna esélyea dobogóra. Hamiltont egész biztosan, mert aznap simán az időmérőre, és nem a versenyre ment.

1. Neked minden semmi, ami Räikkönennel/Buttonnel kapcsolatos és nem köpködés.

2. Egy részadat: Massa világbajnok lett? Erről is ennyit.

3. Jellemző rád, hogy amikor rámutatnak a következetlenségeidre, megpróbálsz kioldalazni. Említésre sem méltónak értékelted Räikkönen sérült kocsis teljesítményét most Sepangban. Ezzel a logikával pedig nem gyalázatosnak tartani azt, hogy Massa anno Melbourne-ben a komplett mezőnyből egyedüliként friss motorral az általad az évben legjobbnak tartott kocsival már az első kör végén 18-ik volt, mégis kapott 67 másodpercet a győztestől a végéig és csak hatodik lett, színtiszta és közönséges kettős mérce. Két lovon ülsz egy seggel, magyarán.

Nyugodt lehetsz, Massa rohasztotta le a kocsit a rajtrácson (ahogy az ilyen esetek legnagyobb részében is mindig pilótahibáról van szó), ezért innentől fogva már alapvetően nem is kéne számolni ezzel a futammal, mint pech. Hamiltont "egészen biztosan" foghatta volna, LOL. Elárulnád, mégis hogyan, amikor még azzal a Kubicával sem bírt el, aki kapott 15 másodpercet Hamiltontól? 13 kör alatt sem bírta megelőzni a lengyelt, kész röhej, hogy szerinted képes lett volna bármit kezdeni Hamiltonnal.

--------------------

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Apr 8 2015, 09:27
Létrehozva: #5398

törzsvendég

Mivel nem láttad a futamot, és en bloc a Forma-1-et se szoktad nézni (max a statisztikákat elolvasni), nincs is miről beszélgetnünk. Hess.

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Apr 8 2015, 09:34
Létrehozva: #5399

IDÉZET(Eulo_ @ Apr 8 2015, 09:27) *
Mivel nem láttad a futamot, és en bloc a Forma-1-et se szoktad nézni (max a statisztikákat elolvasni), nincs is miről beszélgetnünk. Hess.

--------------------

+Quote Post
Áron
hozzászólás Apr 8 2015, 10:19
Létrehozva: #5400

törzsvendég

Lerágott csont ez a Massa vs. Rajkó összehasonlítás. Ahány ember, annyiféle szubjektív vélemény születik erről. Egy közös pont van csak az összesben: mindegyikben van egy csomó "ha". Az meg egyenesen fasság, hogy Massa azért volt rosszabb (?) Rajkónál, mert nem nyert VB-t. Ennyi erővel hozhatnánk példának a Hamilton vs. Button párharcot is, ahol ugye Button nyert pontok tekintetében. Az is egy fals képet ad, nem is kicsit.

+Quote Post

270 Oldal V  « < 268 269 270
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2017 June 25th - 23:24