IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

11 Oldal V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
2015 FORMULA 1 BRITISH GRAND PRIX, Silverstone, 2015. július 03-05.
Foghatók lesznek-e az ezüstnyilak?
A futamot ezúttal a következő pilóta nyeri:
Lewis Hamilton [ 9 ] ** [52.94%]
Nico Rosberg [ 1 ] ** [5.88%]
Sebastian Vettel [ 2 ] ** [11.76%]
Kimi Räikkönen [ 3 ] ** [17.65%]
Valtteri Bottas [ 0 ] ** [0.00%]
Felipe Massa [ 0 ] ** [0.00%]
Daniel Ricciardo [ 0 ] ** [0.00%]
Daniil Kvyat [ 1 ] ** [5.88%]
egy meglepetésember! [ 1 ] ** [5.88%]
Szerez-e hazai pályán pontot a McLaren?
Egyikük biztosan [ 4 ] ** [23.53%]
Dehogy [ 4 ] ** [23.53%]
Dupla pontszerzés lesz! [ 1 ] ** [5.88%]
Ugyan, célba sem érnek… [ 8 ] ** [47.06%]
Összes szavazat: 17
A vendégek nem szavazhatnak 
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 03:33
Létrehozva: #101

A4

Csoport: Moderators
Regisztrált: 17-January 09
Innen: Pécs
Azonosító: 1,906

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 04:24) *
Na látod, innen látszik, hogy nem értesz az F1-hez. Eső = hűvös idő. Rosberg míg csatázott a gumijai melegek maradtak, Hamiltonnak viszont a légüres térben csak hültek a gumijai. Ezért esett vissza a hőmérséklet, és azt már ebben az időben nem tudta visaszahozni.

Valóban nem vagyok expert, de általában esőben aki elől van, az van előnyben. Ilyen hülyeséget, hogy esőben előny, ha előzgetned kell másokat meg csatáznod kell, míg a csapattársad 10 mp-cel előtted mehet légüres térben, a saját tempójában, még nem hallottam. Ez aláírás gyanús...

--------------------
"I race to win." (Ayrton Senna)
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)
Go to the top of the page

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jul 5 2015, 03:34
Létrehozva: #102

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(Eulo_ @ Jul 5 2015, 04:21) *
Hát nem. Szerintem azt a pár kört leszámítva végig Lajos volt a jobb, és a kiállások idején is a kezében volt a futam. Ha Rozi akkor jön be, ugyanabban a körben, akkoris mögé áll vissza, csak kevesebbel. Nap embere pedig Vettel volt, annak ellenére, hogy a hétvége nagyrészében (ideértve a futam első felét is) a 2014-es dubblőrét küldte a pályára. rolleyes.gif

Az eső a kulcs. Hamilton mindenképpen kijött volna, akkor is, ha nem kezd rá az eső. Azzal hozott 8-9 másodpercet Rosbergen, hogy pont a kviezető körére szakadt le az ég. Egyetlen körrel később kezd rá és a hideg intereken Rosberg a látott tempójával ráver megint ugyanannyit, akkor a büdös életben nem nyer Hamilton.

Ma nem Hamilton taktikai döntése volt, hogy kiáll, mert egyszerűen a boxba kényszerült. És mákolt. Te szoktad a legjobban utálni az ilyen eredményeket, most mégis tapsoltál neki. Pláne annak fényében érdekes ez, hogy Rosberg képes volt arra lerongyolt slickekkel a taknyos pályán a Williamsek ellen, amire Hamilton szárazon nem és elment mindkettő mellett.

Mindegy, úgysem győzzük meg egymást.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
Mochok85
Létrehozva: #103

McLaren fan

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

A faszon vitáztok de tényleg. biggrin.gif Hamilton kivárta az első kiállást, ott előre került, onnantól kezdve szárazon elhúzott. Jött az eső, az előnyét beosztotta centire, kiállt interért, onnantól meg megint ment el a mezőnytől. Mi ez a Rosberg a nap emberezés? Itt aki jól ment az Vettel meg Hamilton. Nap vesztesei meg a Williams csapat, szőröstől bőröstől.

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
forza
Létrehozva: #104

A4

IDÉZET(Pepperoni @ Jul 5 2015, 04:20) *
Williams most egyet visszakapott 1-et abból, ahogy eddig "megverték" a Ferrarit. Most voltak erőből ténylegesen előttük először.

Ezt már sokadszorra írod le, de hidd el, rajtad kívül nem sokakat hoz lázba, azért nem reagáltak rá eddig. biggrin.gif

--------------------
“When you do something with your heart, when you do something with 100%, you have to be happy. For the team.” (Fernando Alonso)

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 03:35
Létrehozva: #105

törzsvendég

Regisztrált: 7-January 10
Azonosító: 5,245

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:33) *
Valóban nem vagyok expert, de általában esőben aki elől van, az van előnyben. Ilyen hülyeséget, hogy esőben előny, ha előzgetned kell másokat meg csatáznod kell, míg a csapattársad 10 mp-cel előtted mehet légüres térben, a saját tempójában, még nem hallottam. Ez aláírás gyanús...

Gumihőmárséklet szempontjából. Igen! Tedd csak az aláírásodba.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Jul 5 2015, 03:36
Létrehozva: #106

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(A Professzor @ Jul 5 2015, 04:34) *
Az eső a kulcs. Hamilton mindenképpen kijött volna, akkor is, ha nem kezd rá az eső. Azzal hozott 8-9 másodpercet Rosbergen, hogy pont a kviezető körére szakadt le az ég. Egyetlen körrel később kezd rá és a hideg intereken Rosberg a látott tempójával ráver megint ugyanannyit, akkor a büdös életben nem nyer Hamilton.

Ma nem Hamilton taktikai döntése volt, hogy kiáll, mert egyszerűen a boxba kényszerült. És mákolt. Te szoktad a legjobban utálni az ilyen eredményeket, most mégis tapsoltál neki. Pláne annak fényében érdekes ez, hogy Rosberg képes volt arra lerongyolt slickekkel a taknyos pályán a Williamsek ellen, amire Hamilton szárazon nem és elment mindkettő mellett.

Szárazon Rosberg se volt képes rá. smile.gif

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
Pali
hozzászólás Jul 5 2015, 03:36
Létrehozva: #107

bentlakásos

Regisztrált: 26-August 09
Innen: Veszprém
Azonosító: 4,324

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:33) *

Azért Georgenak szerintem igaza lehet szóval mielőtt lehülyézitek gondolkodjatok kicsit vagy nézzetek utána.

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 03:37
Létrehozva: #108

törzsvendég

Miért jött volna ki mindenképpen? Ja, hogy jó lett volna még egy Monaco? Ha ilyen győzelmeket szeretnél a kedvencedtől látni, akkor komoly gondok vannak.

+Quote Post
Flex
hozzászólás Jul 5 2015, 03:37
Létrehozva: #109

bentlakásos

Regisztrált: 10-January 09
Azonosító: 1,839

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:29) *
Az az 1 tized időmérőn is hogy jött össze? Előtte végig úgy tűnt, meglesz a pole, amikor legjobban kellett, MEGINT nem jött össze. Ezért volt ő hátul, és nem Hamilton, és ezért szívta meg ő a kiállásokkal, és nem Hamilton. Nem is lenne ezzel baj, ha nem az lenne, hogy Barcelonát leszámítva mindig Hamiltoné az a "csak" 1-2 tized.

De nem erted, hogy ez a "sehol nincs" ugy hangzik mitnha Rosberg 3 hellyel hatrebb lenne, vagy 20 seccel mogotte?? Engem zavar ez a kifejezes.

+Quote Post
Mochok85
hozzászólás Jul 5 2015, 03:38
Létrehozva: #110

McLaren fan

Regisztrált: 17-October 08
Innen: Szerbia/Temerin
Azonosító: 1,266

Hamilton mi a francnak előzte volna meg a pályán a Williams-eket? Mi szüksége lett volna rá?

--------------------
McLaren remains the only manufacturer to win the Formula 1 World Championship, the Indianapolis 500 and Le Mans  the triple crown of the motor sport world.

+Quote Post
George
hozzászólás Jul 5 2015, 03:39
Létrehozva: #111

törzsvendég

IDÉZET(Pali @ Jul 5 2015, 04:36) *
Azért Georgenak szerintem igaza lehet szóval mielőtt lehülyézitek gondolkodjatok kicsit vagy nézzetek utána.

Én már megszoktam. Itt az a szokás, hogy bármit írok, hülye vagyok. Lásd Prof szerintem eléggé infantilis hozzászólását egy képpel, amit a világon a legjobban útálok (mármint az ilyen konstruktivitást mellőző, megalázó hsz-eket).

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Jul 5 2015, 03:41
Létrehozva: #112

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

Nem teljesen tudom követni a logikát, de mindegy is. Most hirtelen eszembe jutott 2010 Melbourne, amikor Lajos tolta le Jensont a pályáról a 4-5. körben (egy elrontott időmérő miatt kivételesen mögé kényszerült ugyanis). Aztán Jenson inkább bejött a boxba, mert tönkrementek a gumijai, és pont kisütött a nap, hirtelen elkezdett száradni a pálya, és pont úgy jött ki, hogy a 2. helyre ugrott, mögé pár lassú versenyző, akik tartották az élmenőket... előtte Vettel, aki későb fékhiba miatt kiállt. Ja, és mindezt úgy, hogy a rajtnál Jensont nem büntették meg azért, amiért két versenyzőt is kilökött a pályáról. Ha az nem vált mémmé, akkor ez sem fog.

A hozzászólást -Eulo_- szerkesztette a következő időpontban: Jul 5 2015, 03:42

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 03:42
Létrehozva: #113

A4

IDÉZET(Pali @ Jul 5 2015, 04:21) *
2011 Kanada akkor is izgalmas lett volna ha Vettel nem rontja el. Nem az eredménytől függ hogy jó-e egy futam.

A két futamban annyi volt a hasonlóság, hogy esett az eső.

--------------------

+Quote Post
A Professzor
hozzászólás Jul 5 2015, 03:45
Létrehozva: #114

A szólásszabadság helyi élharcosa

Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(Pali @ Jul 5 2015, 04:36) *

Az eső előtt, az első cserék után Rosberg cirka 20 kört ment a két Williams mögött a dirty airben, már a kivezető körén is. Eközben Hamilton senkitől nem zavartatva ment elöl, robotpilótával, még rádióztak is, hogy akkor elég a meglévő távolság, csak cirkált.

Majd leesett az eső - szerinted kinek voltak ekkorra kopottabb, csúszásra sokkal hajlamosabb gumijai a két Mercis közül? Ki ne találjuk már, hogy nem Rosbergnek smile.gif

És a két Williams úgy felmelegítette Rosberg gumijait, hogy a leelőzésük után a következő 4-5 körben is kitartott az üzemi hőmérséklet, amíg be nem fogta Hamiltont azzal a brutális tempóval, mi? smile.gif

Forzának van igaza, a fórum történetének legnagyobb faszságát írta le az expert úr.

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.

+Quote Post
Eulo_
hozzászólás Jul 5 2015, 03:47
Létrehozva: #115

törzsvendég

Regisztrált: 21-June 14
Azonosító: 6,822

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:42) *

Egyébként ez a futam engem a tavalyi japán versenyre emlékeztet, kivéve, hogy itt elkerültünk egy tragikus balesetet.

+Quote Post
forza
hozzászólás Jul 5 2015, 03:47
Létrehozva: #116

A4

IDÉZET(Flex @ Jul 5 2015, 04:37) *
De nem erted, hogy ez a "sehol nincs" ugy hangzik mitnha Rosberg 3 hellyel hatrebb lenne, vagy 20 seccel mogotte?? Engem zavar ez a kifejezes.

Ha nem lenne ENNYIVEL a mezőny előtt a Merci, mint technika, akkor bizony látnánk is sok olyan futamot, ahol Hamilton és Rosberg közé beékelődik valaki, és a futam végére ugyanúgy ott lenne az a 20 mp, mint Webbernél.

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Jul 5 2015, 03:48
Létrehozva: #117

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 03:40) *
Alonso pontot szerzett, Neked ma ünnepnap van! biggrin.gif

Július 5. amúgy is ünnepnap, az egész világon! cool.gif

Amúgy meg hurrá, csak nem izgat. biggrin.gif

+Quote Post
George
Létrehozva: #118

törzsvendég

IDÉZET(A Professzor @ Jul 5 2015, 04:45) *
Az eső előtt, az első cserék után Rosberg cirka 20 kört ment a két Williams mögött a dirty airben, már a kivezető körén is. Eközben Hamilton senkitől nem zavartatva ment elöl, robotpilótával, még rádióztak is, hogy akkor elég a meglévő távolság, csak cirkált.

Majd leesett az eső - szerinted kinek voltak ekkorra kopottabb, csúszásra sokkal hajlamosabb gumijai a két Mercis közül? Ki ne találjuk már, hogy Rosbergnek smile.gif

És a két Williams úgy felmelegítette Rosberg gumijait, hogy a leelőzésük után a következő 4-5 körben is kitartott az üzemi hőmérséklet, amíg be nem fogta Hamiltont azzal a brutális tempóval, mi? smile.gif

Forzának van igaza, a fórum történetének legnagyobb faszságát írta le az expert úr.

Most sürgősen küld magad banra.

+Quote Post
Pali
Létrehozva: #119

bentlakásos

IDÉZET(forza @ Jul 5 2015, 04:42) *

Ha Vettel nem hibázik a végén akkor papírforma a végeredmény és mégis mindenki izgalmas futamként emlékszik rá. Rakd össze.

+Quote Post
Pali
hozzászólás Jul 5 2015, 03:50
Létrehozva: #120

bentlakásos

IDÉZET(George @ Jul 5 2015, 04:48) *
Most sürgősen küld magad banra.

Még ne ezt ki kell tárgyalni.

+Quote Post

11 Oldal V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2019 June 16th - 00:03