IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

22 Oldal V  « < 15 16 17 18 19 > »   
Reply to this topicStart new topic
2014 Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix, Bahrain International Circuit, Sakhir, árilis 6.
Kinek jön össze minden?
Az első:
Rosberg [ 4 ] ** [12.50%]
Hamilton [ 12 ] ** [37.50%]
Vettel [ 6 ] ** [18.75%]
Ricciardo [ 0 ] ** [0.00%]
Magnussen [ 1 ] ** [3.12%]
Button [ 0 ] ** [0.00%]
Bottas [ 3 ] ** [9.38%]
Massa [ 0 ] ** [0.00%]
Alonso [ 2 ] ** [6.25%]
Raikkonen [ 3 ] ** [9.38%]
Hulkenberg [ 0 ] ** [0.00%]
Other [ 1 ] ** [3.12%]
Elalszunk-e a tévé előtt?
Igen [ 16 ] ** [50.00%]
Nem [ 16 ] ** [50.00%]
Összes szavazat: 32
A vendégek nem szavazhatnak 
A Professzor
hozzászólás Apr 6 2014, 07:36
Létrehozva: #321

A szólásszabadság helyi élharcosa

Csoport: Moderators
Regisztrált: 29-May 12
Innen: Alba
Azonosító: 6,497

IDÉZET(Euloálius @ Apr 6 2014, 08:32) *
Nagyon klassz futam volt, és tetszett a pálya is így sárgába bújtatva. Sokkal jobban áll Bahreinnek az éjszaka, mint pl. Szingapúrnak vagy Dhabinak.

Igen, a Hami-Rozi tényleg klassz, izgalmas volt a csata köztük, bár továbbra is azt mondom, hogy Hami a jobb, és neki kell nyerni. Nagyon hiányoznak az ausztrál pontok.

Vettel teljesítménye egy nagy szar volt, nem is értem, Ricciardo megette reggelire. Remélem összeszedi magát, mert ez kurva kevés. Ráadásul Ricsinek van egy rejtett 18 pontja, ami nélkül simán előrébb van. Ezzel együtt az ausztrál pozitív csalódás, messze felülmúlja a várakozásaimat.

McLaren, Ferrari = 0000 (bajnok címek összeadva)... most függetlenül a személyi ellenszenvtől, a két csapat ultra szánalmas.

Force India = még mindig Fisié a legjobb FI eredmény tongue.gif viszont Prof megeheti a humble piet Perez mai futama után... Hulk is jó volt.

Williams = megint csak a could have been... ez megy egészen addig, ameddig szépen elkezdenek erőből visszaesni. Massa hozta a Ferraris formáját amúgy.

1) Én meg azt mondom, hogy nüanszok vannak a két srác között, napi forma fog dönteni köztük és egész éves kiélezett harc lesz. Hallhattad, Hamilton sem tagadta, hogy Rosberg volt a gyorsabb ma, de neki sikerült győznie. Fog itt menni az adok-kapok rendesen, nincs olyan, hogy kinek "kell" nyernie. Jelenleg megtippelhetetlen ez.

2) Nem eszem én semmilyen szerény pitét biggrin.gif Tavaly is itt mutatott valami érdemlegeset. Hülkenberg így is gond nélkül fogja elintézni év végére, a mai csak a szabályt erősítő kivétel volt wink.gif

--------------------
BBC: Mi villan át az ember agyán, ha elesik egy motorral?
Barry Sheene: A segge, ha elég gyorsan megy.
Go to the top of the page

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Apr 6 2014, 07:39
Létrehozva: #322

fanatikus

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Úgy látom, elsőre nem sikerült elküldeni a hozzászólást, hátha most összejön. biggrin.gif

Ez baromi jó futam volt! Nem gondoltam volna, hogy a Bahreini Nagydíj jobb lesz, mint az előző kettő együttvéve! Ilyen csatákat szeretnék látni minden futamon! smile.gif
Az pedig jó ötlet volt, hogy éjszakai futamot rendeztek, így különlegesebb volt a látvány.

+Quote Post
James Hunt
hozzászólás Apr 6 2014, 07:47
Létrehozva: #323

a decens faszkalap

Regisztrált: 23-September 08
Azonosító: 1,167

Kikúrt jó verseny volt. Ha ilyen lesz az egész évad szarom le a Ferrari vergődését. Alonso jobb ha lelép, ilyen trágya szerintem még a Minardi sem volt anno.

--------------------
Naked Lunch - a frozen moment when everyone sees what is on the end of every fork.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Apr 6 2014, 08:03
Létrehozva: #324

Howzzat?!

Regisztrált: 9-May 08
Innen: Bp
Azonosító: 749

IDÉZET(amegmondo @ Apr 6 2014, 08:12) *
Máshol írták hogy Totominator azt mondta a német RTLnek, hogy a pilóták/mérnökük választhatták meg a stratégiát, szóval Rosbergék oldala hozta ezt a döntést.

Csapat a csapatban. Ezért nem tudom komolyan venni, h Brawn Buttont nyomta 2009 Barcelonában, mert menet közben átváltott a később jobbnak bizonyuló taktikára, ezzel verve az eredeti taktikán menő Barrichellot.

--------------------
Fuck imageshack.
"No worries! I'm pushing like hell!" - Jarno Trulli - 2008 Török Nagydíj "
-the final laps-

+Quote Post
stoke
hozzászólás Apr 6 2014, 08:11
Létrehozva: #325

Howzzat?!

IDÉZET(Ferrarista @ Apr 6 2014, 08:31) *
és milyen igazad volt b+ :/
Csak a gond sokkal súlyosabb, mert a motor sem az igazi, ehhez meg az autó is egy kalap kaki.... Ha idén sem lesz tisztogatás a vezetésben, akkor sosem.
Az is vicc h egy harmad annyi költségvetésű Williams veri őket. Oké most még 3(!!!!!) azaz HÁROM ponttal mögöttük vannak, de csak idő kérdése. Ráadásul a Ferrari még nem esett ki, a Wilmosok egyike viszont igen.

Amúgy meg:
Merci = Made in Germany
Ferrari = Made in Italy

smile.gif

Mercedes: made in the UK. wink.gif
Motort is, kasznit is.

--------------------
Fuck imageshack.
-the final laps-

+Quote Post
dawyd728
hozzászólás Apr 6 2014, 08:13
Létrehozva: #326

bentlakásos

Regisztrált: 2-February 09
Innen: Budafok
Azonosító: 2,051

Ez nem tudom honnan jött, de nagyon jó verseny volt. biggrin.gif
Már csak a Lotusnak kéne vmit találni, h meccsbe kerüljenek, vagyis Gro meccsbe kerüljön, az előember maradjon ott, vagy ott sem ahol ma.

--------------------

Autósport naptár és stream gyűjtőoldal egyben: racingblog.de!
Ha vki lemaradt itt rengeteg mindent visszanézhet HD-ben!

+Quote Post
still
hozzászólás Apr 6 2014, 08:17
Létrehozva: #327

Jamon Serrano (Befana fan)

Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(stoke @ Apr 6 2014, 09:11) *
Mercedes: made in the UK. wink.gif
Motort is, kasznit is.

Azért Uncle Ken egykori csapatának a reinkarnációi lassan sikeresebbek lesznek a Tyrrellnél.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Apr 6 2014, 08:18
Létrehozva: #328

Howzzat?!

IDÉZET(A Professzor @ Apr 6 2014, 08:08) *
Jár a gratuláció Hamiltonnak, nem semmit ment a végén a lassabb gumikon. Viszont a védekezése túl agresszív volt, nem tetszett, ahogy többször is leszorította Rosberget. Mindegy, Kínában visszavágó. Annál is inkább, mert maga Hamilton is elismerte, hogy alapvetően gyorsabb volt Rosberg a futamon, aminek "a végére kell járnom". Emiatt sem tűnt maradéktalanul boldognak, érzi, hogy nagyon benne van a pakliban, hogy Rosbergnek jöjjön ki a lépés jól a végére.

Mindenesetre baromi jó volt látni, hogy két ilyen kaliberű versenyző egymás ellen utasítások nélkül csatázik az élen. Mikor volt ilyen utoljára, 25 éve? Maradjon is így, állati jó volt nézni. Arról már nem is beszélek, hogy vannak olyanok, akik szerint Rosberg nincs egy ligában Hamiltonnal és simán kikap év végére ... Ez a mai minden volt, csak nem sima és Hamilton volt az első, aki elismerte. Brutál házicsata lesz ez innentől egészen az év végéig, úgy érzem.

Ricciardo meg lassan felavanzsál tiszteletbeli kedvenccé, hát mit ment ma is? biggrin.gif Mennyire hiányoznak azok az ausztrál pontok, remélem, visszakapja őket. Eszméletlenül jól teljesít, miközben Vettel meg csak vinnyog. Példát vehetne Rosbergtől, hogyan kell felnőtt módjára viselni, ha a csapattárs legyőzi. Eddig a szememben minimum 2-0 az ausztrálnak házon belül a versenyeken. Komolyan nem hiszem el, hogy azon agyalok, vajon elverheti-e év végére Vettelt. Sosem hittem volna, hogy így rám fog cáfolni a vigyori. De mennyire tetszene, te jó ég biggrin.gif

A McLaren meg egy rakás szar, hátrafelé lépekednek. Nem Whitmarsh volt itt a hunyó, csak elvitte a balhét. Button stabilan verte Magnussent, amíg versenyben voltak mindketten, nem lesz itt visszavonultatás. Más kérdés, hogy ha marad minden így, szerintem Button megelégeli ezt a vergődést és nyugdíjazza magát év végén.

A Ferrari meg a másik - no comment, Alonso a levegőbe csap egy kilencedik helyért? Kegyetlen.

Pérez jót ment ma, de túl sokat nem látnék a teljesítményébe, tavaly is ezen a pályán reggelizett szöget. Az mindenesetre látszik, hogy a FI jelenleg stabil második-harmadik erő a RB-lal váltakozva, napi forma alapján.

McLaren: Azért undorító ez, mert ha jó lenne az autó, akkor az Dennis érdeme, miközben az autó alapjait még Whismart alatt tették le. Szal azért az ausztrál dobogóért jár a gratula Martinnak is. Ehelyett mindenki arról beszélt, hogy lám, visszatért Dennis, és egyből itt az eredmény.

Most, hogy megint szarság van, senki nem beszél Dennisről. Most akkor mi a szerepe???

--------------------
Fuck imageshack.
-the final laps-

+Quote Post
stoke
hozzászólás Apr 6 2014, 08:20
Létrehozva: #329

Howzzat?!

IDÉZET(Lóri @ Apr 6 2014, 08:19) *
Ezt már nem először látom nálad, hogy helyeselsz valami dolgot, amire az ellenkezőjét írják biggrin.gif

A különbség abban van, hogy melyikük jött volna hamarabb a 3. szettért. Ha Hamilton, akkor az újabb undercuttal sima, ha Rosberg, nos, akkor lett volna izgalom.

--------------------
Fuck imageshack.
-the final laps-

+Quote Post
amegmondo
hozzászólás Apr 6 2014, 08:49
Létrehozva: #330

törzsvendég

Csoport: Tag
Regisztrált: 1-July 09
Azonosító: 3,870

A hozzászólást -amegmondo- szerkesztette a következő időpontban: Apr 6 2014, 08:50

+Quote Post
Kimo
hozzászólás Apr 6 2014, 08:55
Létrehozva: #331

-

Regisztrált: 23-March 08
Innen: Szolnok
Azonosító: 640

Több észrevételem is van.

Először is, nem értek egyet Proffal, szerintem a 2. kerékcserére ugyanúgy Hamsta lett volna a kedvezményezett (ahogy ez jár neki), és akkor bizony lett volna egy ~15 másodperces előnye kb 15 körre. Annyival nem lett volna gyorsabb Rosberg, hogy a végére ép gumikon érjen rá Hamiltonra. Nyilván más, ha lendületből jön valaki, de ott egy agyonspórolt Hamilton kontra széthajtott Rosberg lett volna, amit én látatlanban (főleg a futam végének tükrében) megelőlegezek Hamiltonnak. Hozzáteszem, nem értem még mindig, hogy mit akartak Rosbergék ezzel a taktikával.

Másodszor, valahol mélyen meghaltam a verseny végén, amikor az SC utáni 2. kör végén 7 (hét) másodperccel vezetett Hamilton Perez előtt. Mi van ebben a Mercedesben bakker?

Harmadszor, a százfogú az új császár. Alapból nagyon szimpatikus, már a vigyora miatt is, ez a Ricsi gyerek, de az, hogy szépen csendben, a saját dolgára koncentrálva megaláz mindenkit (közöttük a posztjába belekényelmesedett és most ezért hisztiző csapattársát), nagyon tetszik.

Negyedszer, pontosan ezért kezdtem el anno szurkolni a fekámnak. 2007 Malajzia. Ott is egy parádés és pofátlan védekezést mutatott be, és bár ez agresszívabb volt annál, nagyon tetszett. Nagyon örülök, hogy nem nyúltak bele a futam alakulásába a fejesek, szerintem megérdemelten nyert volna bármelyikőjük is, nyilván jobban örülök a jelen befutóval.

Ötödször, az aki azt mondja, hogy kemény volt a nigga, az menjen és játszon a Hello Kitty kalandjaival, az bizonyára megfelel a lelki világának. Végre valahára azt láttuk, hogy "RELEASE THE KRAKEN" lett a Mercedeseknél és ütötték verték egymást a srácok. Biztos vagyok benne, hogy fordított esetben Rosberg se tartotta volna az ajtót Hamstának, és ez így is van helyén.

A futam közben meg eszembe jutott, hogy a vén rókák, hogy elpicsázták a tejfelesszájú újonc csapattársukat (Massa, Button). Ez csak kis adalék, de tetszik az, hogy az orrukra koppintottak a srácoknak.

--------------------
IDÉZET(nm_ @ Apr 14 2013, 10:52) *
Ha létezik Mr. 6 tized, akkor az Hamilton.

+Quote Post
vingaal
hozzászólás Apr 6 2014, 08:56
Létrehozva: #332

McLarenben bizakodó

Regisztrált: 16-March 08
Azonosító: 585

IDÉZET(stoke @ Apr 6 2014, 09:18) *
McLaren: Azért undorító ez, mert ha jó lenne az autó, akkor az Dennis érdeme, miközben az autó alapjait még Whismart alatt tették le. Szal azért az ausztrál dobogóért jár a gratula Martinnak is. Ehelyett mindenki arról beszélt, hogy lám, visszatért Dennis, és egyből itt az eredmény.

Most, hogy megint szarság van, senki nem beszél Dennisről. Most akkor mi a szerepe???

Nem hiszem, hogy Whitmars lett volna a tavalyi év kizárólagos felelőse, én nem is gondoltam, hogy leváltják majd őt. De az, hogy még az ő állása se biztos és Dennis is visszatért a parancsnoki hídra, minimum hozzáállásbeli különbségeket várok az előző évhez képest. Tavaly meddig is hitegették/hülyítették a jónépet, a szurkolóikat? Össze-vissza beszéltek a potenciálról meg a majd a következő futamon jók leszünk... bla bla bla.
Most sincsenek sokkal jobb helyzetben, de legalább Dennistől azt várom, hogy ráb... ráüt az asztalra, hogy szedjék össze magukat, mert fejek fognak hullani. Ő se szokott hozzá, hogy a pontszerző helyekért küzdjenek a fél mezőnnyel, és tett egy ígéretet is: "Will win, again!" Csalódott lennék, ha nem jönne össze.
Jövőre új motor, vélhetően új regulák, de örökké nem mondogathatják, hogy: "majd jövőre". Egy McLaren ne erről szóljon már. smile.gif

+Quote Post
peti4000
hozzászólás Apr 6 2014, 09:18
Létrehozva: #333

törzsvendég

Regisztrált: 18-November 12
Innen: Harrogate, UK
Azonosító: 6,581

IDÉZET(vingaal @ Apr 6 2014, 08:56) *
Nem hiszem, hogy Whitmars lett volna a tavalyi év kizárólagos felelőse, én nem is gondoltam, hogy leváltják majd őt. De az, hogy még az ő állása se biztos és Dennis is visszatért a parancsnoki hídra, minimum hozzáállásbeli különbségeket várok az előző évhez képest. Tavaly meddig is hitegették/hülyítették a jónépet, a szurkolóikat? Össze-vissza beszéltek a potenciálról meg a majd a következő futamon jók leszünk... bla bla bla.
Most sincsenek sokkal jobb helyzetben, de legalább Dennistől azt várom, hogy ráb... ráüt az asztalra, hogy szedjék össze magukat, mert fejek fognak hullani. Ő se szokott hozzá, hogy a pontszerző helyekért küzdjenek a fél mezőnnyel, és tett egy ígéretet is: "Will win, again!" Csalódott lennék, ha nem jönne össze.
Jövőre új motor, vélhetően új regulák, de örökké nem mondogathatják, hogy: "majd jövőre". Egy McLaren ne erről szóljon már.
smile.gif

Így van! 2004-et meg 2006-ot is elcseszték mégsem volt ekkora a kétségbeesés. Kimásznak ők még ebből a gödörből.
Majd ha ott tartanak, ahol a Williams volt pár évig, akkor lehet aggódni! De lám, ők is feltámadtak - magukhoz képest -.
Egyébként pedig 2012-ben milyen erős és gyors volt már a McLaren, pedig akkor is Martin vezette.
Nem hinném, hogy ő volt ott az első számú probléma, de kétségkívül örülök Dennis visszatérésének.

+Quote Post
Undercover
hozzászólás Apr 6 2014, 09:39
Létrehozva: #334

újonc
*

Csoport: Members
Regisztrált: 30-July 10
Azonosító: 6,051

Nos nem volt ez rossz futam de annyira jó sem biggrin.gif Látom sok mindenkinek tetszett de nem tudom nekem valahogy az nem jön be,hogy ha a merci motoros autók ennyire jobbak. Az pedig főleg nem jó,hogy a Mercedes egy kategóriával feljebb van mint a többiek. Motor dologban még nem vagyok benne biztos,hogy a Renault jobb mint a Ferrari a Red Bull esetében ott a kasztni miatt vannak előrébb. De a FI, Williams, egyértelműen a motor miatt ilyen gyors. A Ferrari-n még egyértelműen látszik,hogy elsősorban a motor miatt szenvednek nem tudják meg lehívni a teljes erőt így nagy a hátrányuk a kigyorsításokkor meg egyenesekben ha ezen sikerül javítaniuk akkor még ott lehetnek a dobogó közelében úgy,hogy felesleges még temetni őket. Sőt arra fogadni merek,hogy Barcelonában ott lesz az egyik Ferrari a dobogón.

+Quote Post
stoke
hozzászólás Apr 6 2014, 09:54
Létrehozva: #335

Howzzat?!

Ted's 2014 Bahrain Race Notebook

--------------------
Fuck imageshack.
-the final laps-

+Quote Post
amegmondo
hozzászólás Apr 6 2014, 10:23
Létrehozva: #336

törzsvendég

Regisztrált: 1-July 09
Azonosító: 3,870

Asszem nagy szarban a többi csapat biggrin.gif

+Quote Post
Boldog_Bobby
hozzászólás Apr 6 2014, 10:45
Létrehozva: #337

"Riki Böbi"

Regisztrált: 30-December 09
Innen: Budapest
Azonosító: 5,200

IDÉZET(amegmondo @ Apr 6 2014, 11:23) *
Asszem nagy szarban a többi csapat biggrin.gif

Kurva vicces. Másfél éve még a Lujóka is sírt az RB fölény miatt, jó lenn erre is emlékezni. Ez a helyzet szomorú és egyben meg is öli az idényt, bár ha az RB így fejlődik az év 2. felére beérheti a Mercit.

--------------------

2007 legszebb pillanata:
"Amikor Kimi Räikkönen mindössze öt körrel régóta áhított világbajnok győzelmének bebiztosítása előtt megfutotta a Brazil Nagydíj leggyorsabb körét. Milyen
idegrendszer kell ahhoz, hogy valaki a sikertől karnyújtásnyira is ilyen rámenős maradjon? Felszabadult örömtánc volt ez Kimitől, aki ezzel is bizonyította, hogy
gyorsnak lenni számára nem kockázat, hanem magától értetődő, természetes állapot."
Farkas Péter

„A világbajnoki cím nem első rangú számomra, hiszen mit ér a trófea, ha olyan nagyság sem szerezhette meg, mint Ronnie Peterson."
Gille Villeneuve

Enzo Ferrari talking about Gilles Villeneuve

+Quote Post
still
hozzászólás Apr 6 2014, 10:46
Létrehozva: #338

Jamon Serrano (Befana fan)

Regisztrált: 28-September 08
Innen: Fejér
Azonosító: 1,189

IDÉZET(Boldog_Bobby @ Apr 6 2014, 11:45) *
Kurva vicces. Másfél éve még a Lujóka is sírt az RB fölény miatt, jó lenn erre is emlékezni. Ez a helyzet szomorú és egyben meg is öli az idényt, bár ha az RB így fejlődik az év 2. felére beérheti a Mercit.

Nem öli meg, mert a Mercedesnél van két azonos kaliberű pilóta csapatutasítás nélkül.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Apr 6 2014, 11:05
Létrehozva: #339

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(forza @ Apr 6 2014, 08:01) *
Na igen, de "you always have to leave a space", ez itt nem igazán történt meg. Ráadásul mégis csak csapattársak, és nyilván az egyénire gyúr mindkettő, de azért ilyen helyzetben nem illik a 43 pontot ilyen mértékben kockáztatni.

Nekem nem tetszett, nem éreztem túl fair-nek, de ennyi.

Baszki az EGYENESRE vonatkozik, nem kanyarívre! Hihetetlen, hogy itt ültök egy f1 fórumon napi x órát, és ennyire alapvetésekkel nem vagytok tisztában.

De ha ez durva volt akkor a kedvenc vesszőparipám: 2008 Spa, Rajkó-Hamilton kiterelés?

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Apr 6 2014, 11:10
Létrehozva: #340

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(A Professzor @ Apr 6 2014, 08:13) *
Kábé tizenöt kör alatt hat másodpercről lett a különbség 9.7 köztük. Az embereddel állsz vitában, aki maga mondta, hogy nem tudott akkora különbséget kihozni ott, mint amekkorát számoltak. Egyáltalán nem lett volna sima SC nélkül, sőt - ha Rosbergnek nem dirty airben, meg pályáról leszorítva kell mennie a friss lágyakon a végén, ebből bármi lehetett volna.

Mekkora LOL

Tehát ha a SC mesterségesen eltüntette a különbséget a két kocsi között és úgy sem ment, akkor az önerőből legyűrni a 10 mp difit+utána előzéshez milyen megvalósulási százalékot adnál?

+Quote Post

22 Oldal V  « < 15 16 17 18 19 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018 June 21st - 01:50