IPB

Üdvözöllek a Fórumban! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

4 Oldal V  < 1 2 3 4 >  
Closed TopicStart new topic
Hivatalos: A Toyota kiszáll a Forma-1-ből
Guest_Clyde_*
hozzászólás Nov 4 2009, 10:48
Létrehozva: #21

Guests

IDÉZET(hunnylander @ Nov 4 2009, 11:41) *
Volt úgy, hogy a mezőny nagyrésze Cosworth DFV-vel ment.

Mercedes
Ferrari
Cosworth
Renault

Ne sírjunk még.

Nem sirok, a Renault lesz a kovetkezo aki kihullik.
Go to the top of the page

+Quote Post
Leo67
hozzászólás Nov 4 2009, 10:50
Létrehozva: #22

újonc
*

Csoport: Members
Regisztrált: 17-May 08
Azonosító: 767

Na, FOTA-drukkerek, megmondtam vagy nem mondtam meg?

http://forum.f1vilag.hu/index.php?showtopi...st&p=159415

smile.gif

+
Remélem Kobajasi talál magának egy ülést.

--------------------

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Nov 4 2009, 10:58
Létrehozva: #23

Guests

IDÉZET(Leo67 @ Nov 4 2009, 11:50) *
Na, FOTA-drukkerek, megmondtam vagy nem mondtam meg?

http://forum.f1vilag.hu/index.php?showtopi...st&p=159415

smile.gif

+
Remélem Kobajasi talál magának egy ülést.

Lotus azert lesz ismet, bar teny, nem ugyanolyan. tongue.gif

Ami engem izgat, hogy barki is bejelentkezik-e a Toyota hagyatek barmilyeert?
Dave Richards regota akar indulni...
Aguri Suzuki is megvehetne...
A kasznit a Campos helyeben siman megvasarolnam.

Meg nemar hogy japo cucc nelkul maradunk! biggrin.gif Kell ide egy Nissan egy Mazda vagy egy Suzuki. tongue.gif

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Nov 4 2009, 10:59
Létrehozva: #24

moving to Brackley

Csoport: Törzstag
Regisztrált: 8-April 08
Azonosító: 701

IDÉZET(Clyde @ Nov 4 2009, 10:48) *

Tudok róla, hogy esélyesek.

Le Parisien: extraordinary board meeting at Renault today

Rendkívüli igazgatósági ülés lesz ma a Renaultnál, jelenti a Le Parisien.

Viszont ők meg akarnak majd maradni, mint motorgyártók, mert már leszerződtek az RBR-rel és az utódcsapatnak is ők szállítanának.

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Nov 4 2009, 11:00
Létrehozva: #25

Guests

IDÉZET(hunnylander @ Nov 4 2009, 11:59) *
Tudok róla, hogy esélyesek.

Le Parisien: extraordinary board meeting at Renault today

Rendkívüli igazgatósági ülés lesz ma a Renaultnál, jelenti a Le Parisien.

Viszont ők meg akarnak majd maradni, mint motorgyártók, mert már leszerződtek az RBR-rel és az utódcsapatnak is ők szállítanának.

Lehet azt jelentik be, hogy NISSAN neven nyomjak tovabb, es Kubicamelle leszerzodtetik Kobayashit. tongue.gif

+Quote Post
Csetti
hozzászólás Nov 4 2009, 11:21
Létrehozva: #26

betérő

Regisztrált: 12-October 07
Azonosító: 208

IDÉZET(tata @ Nov 4 2009, 10:00) *
Nem értem miért baj, hogy elmennek a gyári csapatok? Az F1 hőskorában max.2
gyári csapat volt. Sőt volt olyan év, hogy volt a Ferrari és a Ford Cosworth
motorokat használó nem gyári csapatok(12)
Nem hinném, hogy akkora baj lenne.
Talán pont ezek a csapatok tették ennyire költségessé, üzletiessé az F1-t. tongue.gif

Az F1-et üzletiessé Bernie papa és bandája tette.

+Quote Post
Triki Lauda
hozzászólás Nov 4 2009, 11:23
Létrehozva: #27

Gyors és gépkocsivezető

Regisztrált: 17-November 08
Azonosító: 1,443

IDÉZET(hunnylander @ Nov 4 2009, 10:41) *
Volt úgy, hogy a mezőny nagyrésze Cosworth DFV-vel ment.

Mercedes
Ferrari
Cosworth
Renault

Ne sírjunk még.

Az új irány viszont a költséghatékony középcsapat: Brawn, Red Bull. Szóval inkább azon izgulnék, hogy a Mclaren meddig tudja fenntartani magát, mint gigacsapat, illetve mennyire sikeresen tud transzformálódni jól szervezett középcsapattá.

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Nov 4 2009, 11:29
Létrehozva: #28

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

IDÉZET(STARTER_NAME @ Nov 4 2009, 09:34) *
Hozzászólások a következő cikkhez: Hivatalos: A Toyota kiszáll a Forma-1-ből

2 év alatt 3 gyártó szállt ki. sad.gif
A BMW-t jobban sajnálom.

+Quote Post
tata
hozzászólás Nov 4 2009, 11:30
Létrehozva: #29

Forza Ferrari!!! Mindörökké Prost!!!

Regisztrált: 12-March 08
Innen: Dunakeszi
Azonosító: 510

IDÉZET(Clyde @ Nov 4 2009, 10:48) *

És ez így is lesz. Szerintem már a jövő évet sem fogják vállalni. Motorszállítókét viszont maradnak.

--------------------

+Quote Post
Zoli
hozzászólás Nov 4 2009, 11:33
Létrehozva: #30

fanatikus

Regisztrált: 23-April 08
Azonosító: 716

Amúgy Mosley-nak igaza volt. A privátcsapatoké a jövő.

+Quote Post
daci
hozzászólás Nov 4 2009, 11:40
Létrehozva: #31

tejesember fan

Regisztrált: 25-September 09
Azonosító: 4,559

nem értem mért örül mindneki annak h kiszállt a csapat:S
2008 óta egyre jobb unkát végeztek, és a győzelem se volt már olyna messze, a bmw sem volt sokkal jobb, bár nekik egy szerencsés (mondjuk megérdemelt) győzelmük volt. ráaádsul nekik sokkal több múltjuk volt a sauber révén, a toyota a 0-ról kezdte.
oké h volt pár hülye döntésük, de azért nem mondanám szar csapatnak őket smemiképp, 2005óta mindig erős középcsapat voltak.
nagyon nagy kár h kiszálltak, nekem hiányozni fognak.
és kobayashival milesz most?:S
aki meg azt mondja h jön helyette a sauber, és emiatt jó azoknak üzenem h a toyota azért erősebb lenne egy gyári támogatás nélkül megcsoonkított sauber csapatnál, vmint ezek az új csapatok se éppen a legkomolyabbak..
vmint az is szomorú h gyakorlatilag mosmá csak ferrari, merci s renault motor van:S
egyre jobban elgyengül az f1:( nem ezért kezdtem el nézni..

+Quote Post
400km/h
hozzászólás Nov 4 2009, 11:40
Létrehozva: #32

újonc
*

Regisztrált: 30-March 09
Azonosító: 2,846

Nem tudom őket sajnálni, ennyi pénzből ilyen semminemű csapatot építeni tehetség kellett laugh.gif
Sőt így legalább lesz hely a Saubernek is aminek örülök mert nekik szurkolok. Év végére már összeállt az autó is ez jó alap lehet jövőre rolleyes.gif
A Renault-n meglepődnék ha kiszállna azok után hogy Kubicát megszerezték, bár azok után h Alonso is elmegy tőlük már minden lehet..Azért ez jó nagy pofon lenne Kubicának azt gondolom ha kiszállnának angry.gif

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Nov 4 2009, 11:41
Létrehozva: #33

Guests

IDÉZET(Zoli @ Nov 4 2009, 12:33) *
Amúgy Mosley-nak igaza volt. A privátcsapatoké a jövő.

Meg szep.
A jatekszabalyokat Ok talaltak ki.
Igy en is nagy jos lennek! tongue.gif

+Quote Post
Guest_Clyde_*
hozzászólás Nov 4 2009, 11:43
Létrehozva: #34

Guests

IDÉZET(400km/h @ Nov 4 2009, 12:40) *
Év végére már összeállt az autó is ez jó alap lehet jövőre rolleyes.gif

Ebben egyaltalan nem vagyok biztos. Szerintem amit talaltak a kocsin felcsavartak, hogy legalabb meltokepp bucsuzzanak az F1-tol.

+Quote Post
daci
hozzászólás Nov 4 2009, 11:47
Létrehozva: #35

tejesember fan

ja és akik a japók mentalitását kritizálják, nézzék meg h hol állnak utcai autók terén, európának köze nincsen fejlettségben japánhoz.. lehet h most kb egy szinten vannak a meglevő autók, de japán már régóta gőzerővel fejleszti a környezetvédő technikákat stb.
de ez most másodlagos, az f1 ben is meg lehet nézni, h a brawn gyakolratilag a honda erőforrásaival, munkatársaival és munkájával készült, és annak ellenére h az egész telet kihagyták, nem eszteltek, át kellett építeni az autót egy másik motorhoz, és a honda kers-ét me legújabb váltóját se hazsnálhatták(mer az honda motorral működött csak)
ennek ellenére, márciusban ők voltak a legerősebb csapat, ha a honda maradt volna teljes értékű autógyártóként, már olyna németo körül meglett volna a konstruktőri.
inkább köszönjükmeg mózlinak, h elüldözi a japánokat, mivel az f1 annyira levan butítva, h nekik nem kihívás a dolog.

+Quote Post
400km/h
hozzászólás Nov 4 2009, 11:53
Létrehozva: #36

újonc
*

Regisztrált: 30-March 09
Azonosító: 2,846

IDÉZET(daci @ Nov 4 2009, 11:40) *
nem értem mért örül mindneki annak h kiszállt a csapat:S
2008 óta egyre jobb unkát végeztek, és a győzelem se volt már olyna messze, a bmw sem volt sokkal jobb, bár nekik egy szerencsés (mondjuk megérdemelt) győzelmük volt. ráaádsul nekik sokkal több múltjuk volt a sauber révén, a toyota a 0-ról kezdte.
oké h volt pár hülye döntésük, de azért nem mondanám szar csapatnak őket smemiképp, 2005óta mindig erős középcsapat voltak.
nagyon nagy kár h kiszálltak, nekem hiányozni fognak.
és kobayashival milesz most?:S
aki meg azt mondja h jön helyette a sauber, és emiatt jó azoknak üzenem h a toyota azért erősebb lenne egy gyári támogatás nélkül megcsoonkított sauber csapatnál, vmint ezek az új csapatok se éppen a legkomolyabbak..
vmint az is szomorú h gyakorlatilag mosmá csak ferrari, merci s renault motor van:S
egyre jobban elgyengül az f1:( nem ezért kezdtem el nézni..

2005-ben 4-ek lettek, 2006-07-ben 6., tavaly és idén szintén 5.-ek. És az idei évet előnnyel kezdhették meg, szóval nem mondanám h 2008 óta egyre jobb munkát végeztek, megrekedtek a középmezőnyben. Kobayashi-t meg nem féltem, lesz neki helye smile.gif
A gyári támogatás hiánya pénzileg meglátszódhat majd a Saubernél ez igaz, de a csapat magját ugyanazok alkotják akik a BMW-nél és szerintem Heidfeld is maradni fog Mario Theissen-el együtt, szóval nem hinném h annyira meggyengülnének jövőre.

+Quote Post
daci
hozzászólás Nov 4 2009, 12:02
Létrehozva: #37

tejesember fan

sztem nem rekedtek meg, mert ha nem is látszik, d eévről évre kiseb volt az élen állókhoz a lemaradásuk..
idén volth pecheske voltak meg hibáztak, de alpavetően nem voltak egyáltalán gyengék. csak qrva erős a mezőny, és nem tudtak akkorákat villantani emiatt.

+Quote Post
kolo
hozzászólás Nov 4 2009, 12:02
Létrehozva: #38

Mika&Kimi fan

Regisztrált: 3-October 09
Innen: Debrecen
Azonosító: 4,624

IDÉZET(daci @ Nov 4 2009, 11:47) *
ja és akik a japók mentalitását kritizálják, nézzék meg h hol állnak utcai autók terén, európának köze nincsen fejlettségben japánhoz.. lehet h most kb egy szinten vannak a meglevő autók, de japán már régóta gőzerővel fejleszti a környezetvédő technikákat stb.
de ez most másodlagos, az f1 ben is meg lehet nézni, h a brawn gyakolratilag a honda erőforrásaival, munkatársaival és munkájával készült, és annak ellenére h az egész telet kihagyták, nem eszteltek, át kellett építeni az autót egy másik motorhoz, és a honda kers-ét me legújabb váltóját se hazsnálhatták(mer az honda motorral működött csak)
ennek ellenére, márciusban ők voltak a legerősebb csapat, ha a honda maradt volna teljes értékű autógyártóként, már olyna németo körül meglett volna a konstruktőri.
inkább köszönjükmeg mózlinak, h elüldözi a japánokat, mivel az f1 annyira levan butítva, h nekik nem kihívás a dolog.

Nem hiszem hogy direkt elüldözik a japánokat.A Toyotát sem üldözték el,sok pénzt költötek a Formula 1 re,de nem
jötek az eredmények,ezért kiszáltak.Más bajnokságokra költik a pénzt ahol eddig is jól szerepelnek.Honda is magátol
szált ki.A ponzort csak jó eredményekkel lehet fogni,ja és a Braunban Mecedec motor van,ami nem semi.

--------------------
A hivatásos magatartás a legjobb védőpajzs életre-halálra, csak a szent meg az amatőr játszik

+Quote Post
hunnylander
hozzászólás Nov 4 2009, 12:03
Létrehozva: #39

moving to Brackley

Regisztrált: 8-April 08
Azonosító: 701

IDÉZET(daci @ Nov 4 2009, 11:47) *

laugh.gif

Nem üldözte el senki a japókat. 8 milliárd dolláros veszteséget könyvelt el a Toyota. Értsd már meg, hogy a csőd szélén állnak anyagilag, a megoldásba nem fér bele az F1-ben hülyéskedés dollárszázmilliókért. Hondánál dettó ilyen okok voltak.

Az autógyárak igazgatótanácsaiban nem esztelen F1-rajongók vannak, ha a vállalat a csőd felé halad, valahogy meg kell állítaniuk. Ők racionálisan mérlegelték az F1-es szereplést.

A hozzászólást -hunnylander- szerkesztette a következő időpontban: Nov 4 2009, 12:04

+Quote Post
daci
hozzászólás Nov 4 2009, 12:08
Létrehozva: #40

tejesember fan

jó igazatokvan kicsit rosszul írtam le
szal nem direkt üldözték el a japánokat, hanem a folyamatos idióta technikai megszorításokkal, primitív kers-el meg a primitív technikai háttér miatt
ha nekik ez olyna latt vna, h a közúti autóikban is tudnák hasznosítani, akkor tuti nem szállnak ki. viszont az vicces h a közúti autóik nagyságrendekkel fejlettebbek, mint az f1 autók.

így meg még a válság is rátett, így nem csoda h kiszállnak.. ennyi

+Quote Post

4 Oldal V  < 1 2 3 4 >
Closed TopicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2018 July 16th - 11:37